NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prezydent Trump wycofał Stany z paryskiego porozumienia klimatycznego

Prezydent Trump wycofał Stany z paryskiego porozumienia klimatycznego

03.06.2017, godz. 00:00
Donald Trump
Donald Trump foto:

Donald Trump (71 l.) postawił się całemu światu. Amerykański prezydent wycofał kraj z paryskiego porozumienia w sprawie zmian klimatu. Wymagało ono od USA ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

- Ameryka wstrzymuje wprowadzanie w życie porozumienia paryskiego wraz z idącymi z nim potężnymi obciążeniami finansowymi i i gospodarczymi, jakie umowa ta nakłada na nasz kraj – mówił prezydent Trump w Ogrodzie Różanym Białego Domu. - Wycofujemy się z tego, ale rozpoczniemy negocjacje i zobaczymy, czy będziemy mogli osiągnąć porozumienie – dodał Trump. Zaznaczył, że porozumienie takie można zawrzeć tylko „na warunkach sprawiedliwych dla Stanów Zjednoczonych, amerykańskich  firm, ich pracowników".
Według Trumpa porozumienie paryskie przynosi korzyść tylko innym krajom, a on sam został wybrany, by „reprezentować mieszkańców Pittsburgha, a nie Paryża”. Pittsburgh był dawniej jednym z głównych ośrodków hutnictwa stali w USA, obecnie jego rola pod tym względem znacznie podupadła.  Donald Trump oświadczył, że wycofanie Ameryki z paryskiego porozumienia nie będzie miało dużego wpływu na klimat. Podkreślił też, że rezygnacja z zobowiązań wynikających z porozumienia będzie korzystna dla amerykańskiego sektora energetycznego i przemysłu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: