NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prezydent Obama rozdaje… 5 mln pozwoleń na pracę

Prezydent Obama rozdaje… 5 mln pozwoleń na pracę

10.02.2015, godz. 00:00
Barack Obama
foto:

W ciągu pięciu lat administracja Baracka Obamy (53 l.) wydała ponad 5 milionów pozwoleń na pracę dla imigrantów. Zdaniem niektórych polityków na Kapitolu – zwłaszcza republikańskich – jest to rażące nadużycie kompetencji, ponieważ zostały one wydane ponad to, co w rocznej puli ustanawia Kongres.

Jak donosi Fox News, z dokumentów opublikowanych przez Center for Immigration Studies wynika, że od 2009 roku do końca 2014 Kongres zezwolił na wydanie pięciu milionów zielonych kart oraz 3.5 miliona pozwoleń na pracę. W tym samym czasie jednak, urzędnicy – na podstawie administracyjnych decyzji i rozporządzeń – wydali 5.5 miliona dodatkowych pozwoleń na pracę!

Bardzo dużą grupę osób z takimi pozwoleniami stanowią osoby, które przybyły do USA na wizach nie-imigracyjnych. Są to np. studenci; osoby, które rozpoczęły sponsorowania, ale jeszcze – w normalnym trybie – nie powinny otrzymać takiego zezwolenia, osoby przyjeżdżające w ramach Guest Worker Program (chodzi o dodatkowych robotników) a także ci, których sprawy utknęły w federalnych sądach. Zdaniem krytyków, wydawanie pozwoleń na pracę ponad to, co ustala rocznie Kongres, odbiera miejsca pracy Amerykanom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: