NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prezydent Obama apeluje do prezydenta Meksyku: Uszczelnijcie granicę!

Prezydent Obama apeluje do prezydenta Meksyku: Uszczelnijcie granicę!

08.01.2015, godz. 00:00
Barack Obama
foto:

Zamiast walczyć problemami, lepiej zlikwidować ich źródło... Zdaje się, że to pomysł na jaki wpadł Barack Obama (53 l.), na poradzenie sobie z nielegalną imigracją. Podczas spotkania z prezydentem Meksyku stanowczo zaapelował do niego, by jego administracja robiła więcej w celu uszczelnienia granicy i powstrzymania fali przelewających się stamtąd nielegalnych.

Jak donosi „Washington Times”, podczas spotkania jakie odbyło się we wtorek po południu w Białym Domu, meksykański przywódca, Enrique Peña Nieto (48 l.) obiecał amerykańskiemu prezydentowi, że jego rząd zrobi wszystko co w ich mocy, by lepiej pilnować granicy. A przede wszystkim, zapewnił Baracka Obamę, że rozpocznie kampanię medialną, by poinformować obywateli Meksyku, że ogłoszona niedawno przez prezydenta USA „mała amnestia” nie obejmie imigrantów, którzy teraz spróbują przedostać się przez zieloną granicę.

Takie zapewnienie to istotna sprawa dla amerykańskiego przywódcy, gdyż przeciwnicy prezydenckiej dyrektywy dającej ochronę przed deportacją wybranej grupie nieudokumentowanych imigrantów, często argumentowali, że decyzja Obamy sprawi, iż kolejni nielegalni zaczną zalewać Stany, by skorzystać z amnestii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: