NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prezydent Komorowski wyróżnił Polonusów! W tym także przyjaciół „Super Expressu”

Prezydent Komorowski wyróżnił Polonusów! W tym także przyjaciół „Super Expressu”

25.09.2014, godz. 23:54
Bronisław Komorowski, NYC,
foto:

W środę wieczorem Konsulat Generalny na Manhattanie pękał w szwach. Bo i okazja była duża. Gościł tam polski prezydent Bronisław Komorowski w małżonką Anną. Nie tylko gościł, ale i nagradzał – zasłużonych dla Polski i polskiej społeczności w Nowym Jorku.

Licznie przybyła na spotkanie Polonia tuż po części oficjalnej niemal staranowała parę prezydencką - każdy chciał sobie zrobić zdjęcie z najważniejszymi osobami w państwie polskim. Gospodarzem uroczystości była Konsul Generalna RP w Nowym Jorku Ewa Junczyk-Ziomecka.

– Jesteśmy dumni, że w polskim konsulacie na Manhattanie, w rocznicę 25-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości możemy gościć Prezydenta Polski wraz z jego małżonką. Nie każda placówka na świecie ma taką okazję – mówiła.

Gwoździem programu było wręczenie odznaczeń państwowych. Prezydent Polski Bronisław Komorowski podziękował nagrodzonym.

– To dzięki Wam, osobom, które bezinteresownie pracują i działają na rzecz polonijnego środowiska tu, na amerykańskiej ziemi, Polacy podkreślają swoją obecność. Jestem dumny, że każdego roku mogę odznaczać kolejne zasłużone osoby – mówił Komorowski.

Wśród tegorocznych odznaczonych znajduje się liczne grono przyjaciół Super Expressu. Między innymi Janusz Skowron, który otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne zasługi dla polsko-amerykańskiej współpracy kulturalnej i artystycznej. Natomiast Srebrne Krzyże za zasługi w działalności na rzecz promocji polskiej kultury odebrali Tomasz Moczerniuk oraz Grzegorz Fryc.

Fot. Agnieszka GranatowskaPełna lista odznaczonych

Ryszard Horowitz

Marek Leśniewski Las

Przemysław Jan Bloch

Ryszard Druch

Janusz Skowron

Agata Drogowska

Tomasz Moczerniuk

Grzegorz Fryc

Janina Kowalczewski

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: