NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Premier Szydło zachęcała w Nowym Jorku do inwestycji w Polsce

Premier Szydło zachęcała w Nowym Jorku do inwestycji w Polsce

23.04.2016, godz. 00:00
Beata Szydło w Konsulacie Generalnym RP
Beata Szydło w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku foto:

Po wizycie w redakcji nowojorskiego Super Exprerssu, Pani Premier udała się do Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku na spotkanie z polskimi i amerykańskimi przedsiębiorcami biorąc udział w polsko-amerykańskim forum biznesowym (Polish-American Investment Dialogue).

Na wstępie tuż przed wejściem do Konsulatu pani premier spontanicznie zasiadła na usytuowanej przed Konsulatem ławeczce słynnego emisariusza Jana Karskiego dając szansę naszemu fotoreporterowi na uwiecznienie tej chwili.
Na forum biznesowym przybyłych gości z Polski  powitała wicekonsul Aneta Kuczewska z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Nowym Jorku. Warto podkreślić, że w spotkaniu brali też udział przedstawiciele amerykańskiego biznesu reprezentujący między innymi firmy IBM, General Electric i Ernst&Young.
Otwierając Forum Premier Beata Szydło w swoim przemówieniu gorąco zachęcała obecnych do inwestycji w Polsce podkreślając, że klimat jest ku temu niezwykle przyjazny.
– Dla polskiego rządu kwestie gospodarcze, kwestie rozwoju gospodarczego, współpraca z firmami amerykańskimi, obecność amerykańskich inwestorów na rynku polskim, ale też obecność polskich firm tutaj, w Stanach Zjednoczonych, jest sprawą priorytetową – powiedziała Premier. Polska jest świetnie rozwijającym się państwem, w którym warto inwestować – dodała.
Następnie Premier Beata Szydło wzięła udział w konferencji prasowej zorganizowanej dla przedstawicieli polonijnych mediów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: