NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prawie 500 milionów dolarów na wsparcie budowy apartamentowców m.in. w polskiej dzielnicy. Miasto dofinansowało bloki na Greenpoincie

Prawie 500 milionów dolarów na wsparcie budowy apartamentowców m.in. w polskiej dzielnicy. Miasto dofinansowało bloki na Greenpoincie

18.06.2014, godz. 00:00
Mieszkania, Greenpoint
foto:

Ech ten Bill de Blasio – robi wszystko, co może, by wywiązać się z przedwyborczych obietnic... Teraz przynajmniej w kwestii dostępności do tańszych mieszkań dla uboższych nowojorczyków. NYC Housing Development Corporation zgodził się dofinansować budowę kolejnych apartamentowców, w których część mieszkań będzie przeznaczona na tzw. Affordable Housing.

Część pieniędzy trafi do dewelopera odpowiedzialnego za budowę kontrowersyjnego Greenpoint Landing, czyli kompleksu 10 wieżowców na brooklyńskim nabrzeżu. Finalnie ma tam powstać ponad pięć tysięcy mieszkań, z czego 93 lokale będą przeznaczone dla osób nisko zarabiających (low-income), a 98 – dla zarabiających średnią ustaloną dla danego terenu. Ponadto część z tej puli lokali będzie przeznaczona do użytku innego niż tylko mieszkalny (tzw. mixed use).


Innym znajdującym się niedaleko polskiej dzielnicy projektem, do którego trafi miejskie dofinansowanie, jest Williamsburg Apartments, przy 33 Ten Eyck St. Tam na niezamożnych nowojorczyków będą czekać 53 mieszkania.


W sumie podczas poniedziałkowych obrad (zakończyły się późnym popołudniem), urzędnicy zdecydowali, że pieniądze pomogą jeszcze 14 innym projektom budowlanym na terenie Brooklynu, Bronksu i Manhattanu.


W ten sposób de Blasio stara się zrealizować obietnicę, że w ciągu 10 lat w metropolii powstanie 200 tysięcy mieszkań w ramach Affordable Housing. Łączna kwota na dofinansowanie tanich mieszkań wynosi blisko 500 milionów dolarów.

foto Greenpoint Landing Associates

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: