NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pozywają Obamę za amnestię

Pozywają Obamę za amnestię

05.12.2014, godz. 03:00
Barack Obama
foto:

Prezydencka dyspensa dla milionów nielegalnych rozwścieczyła nie tylko polityków w Waszyngtonie. Dyrektywę Baracka Obamy (53 l.) i jego działania z pominięciem Kongresu w tak ważnej kwestii jaką jest prawo imigracyjne potępiają również gubernatorowie 17 stanów. Dlatego złożyli pozew przeciwko administracji Obamy oraz jego amnestii - donosi Fox News.

Na czele „antyamnestyjnej koalicji” stoi nowy gubernator Teksasu, Greg Abbott.

– Nasz kulawy i nie funkcjonujący system imigracyjny wymaga kompleksowego działania i powinien być naprawiony kompleksowo, przez cały Kongres. A nie przez prezydenckie rozporządzenia – mówił Abbott na konferencji prasowej w Austin. I ogłowił, że Teksas oraz 16 innych stanów złożyło w U.S. District Court pozew przeciwko dyrektywie Obamy.

– Chroniąc przed deportacjami blisko pięć milionów osób pozostających w USA nielegalnie, prezydent łamie prawa wszystkich Amerykanów oraz przysięgę złożoną przed amerykańskim narodem. Jesteśmy krajem, który działa w zgodzie z konstytucją, a prezydent tego sam nie przestrzega – mówił dalej gubernator-elekt.

Zdaniem Abbotta, działanie Baracka Obamy pogwałca Artykuł 2, Sekcję 3 Konstytucji Stanów Zjednoczonych, który mówi o tym, że „prezydent ma obowiązek stać na straży tego, aby prawo było stanowione, przestrzegane i egzekwowane zgodnie z ustalonymi powszechnymi normami”. A teraz prezydent – jak twierdzi gubernator Teksasu - sam sobie wprowadził prawo. Inne stany jakie dołączyły do procesu to: Alabama, Georgia, Idaho, Indiana, Kansas, Louisiana, Maine, Mississippi, Montana, Nebraska, North Carolina, South Carolina, South Dakota, Utah, West Virginia i Wisconsin.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: