NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pożar na Greenpoincie. Cztery rodziny straciły dach nad głową

Pożar na Greenpoincie. Cztery rodziny straciły dach nad głową

09.01.2015, godz. 19:16
FDNY, NYC, NY,
foto:

Niszczycielski żywioł w polskiej dzielnicy... Cztery rodziny straciły wszystko, co miały, w wyniku pożaru jaki dosłownie strawił kamienicę, w której mieszkali.

Jak podaje rzecznik nowojorskiej straży pożarnej, w środę po ósmej wieczorem dyspozytor przyjął zgłoszenie o ogniu wydobywającym się z budynku mieszkalnego znajdującego się na Hausman Street, pomiędzy Nassau Ave., a Meeker Ave. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, cała kamienica już płonęła.

Na szczęście sprawna akcja gaśnicza i ratownicza, pozwoliła na to, by wszystkich bezpiecznie ewakuować. Niestety – jak podaje FDNY – zniszczenia, jakie żywioł poczynił w budynku sprawiły, że nie nadaje się on do mieszkania.

Z relacji świadka, mieszkającego po przeciwnej stronie wynika, że praktycznie cały tył budynku został zdewastowany. Trzema rodzinami jakie znalazły się na bruku zajął się Czerwony Krzyż - donosi „Brooklyn Paper”. Czwarta najprawdopodobniej znalazła schronienie u bliskich. Obecnie trwa ustalanie przyczyn wybuchu niszczycielskiego pożaru.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: