NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Potrącił 60 osób, bo zasłabł za kierownicą

Potrącił 60 osób, bo zasłabł za kierownicą

20.05.2013, godz. 02:00
Wirginia
foto:

Ponad 60 osób zostało rannych w Damascus w Wirginii, kiedy nieostrożny kierowca wjechał samochodem w kolumnę pieszych, którzy szli w Hikers Parade - Trail Days.

Samochód wyjechał nagle z bocznej ulicy i wpadł w kolumnę uczestników corocznej parady, organizowanej przez miłośników wycieczek górskich. Jak podaje "Daily News", wielu świadków zdarzenia opisuje kierowcę auta jako starszego mężczyznę.

Władze przypuszczają, że kierowca mógł poczuć się źle krótko przed wypadkiem. - To było straszne, tłum ludzi zaczął uciekać, taranując się wzajemnie, a jedna kobieta wpadła pod koła samochodu. Musieliśmy jej pomóc, niemal podnosząc samochód - relacjonowała Keith Neumann, która na paradę przyjechała z South Carolina.

- Na szczęcie nie odnotowaliśmy ofiar śmiertelnych. Kilkadziesiąt osób z różnymi obrażeniami trafiło do pobliskich szpitali. Trzy osoby w stanie ciężkim zostały do placówek medycznych przetransportowane helikopterami - powiedział Pokey Harris z jednostki zarządzania kryzysowego w Washington County. Obecnie trwa ustalanie przyczyny wypadku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: