NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Potężny pożar w budynku na East Village sparaliżował ruch na Manhattanie. Ogień „pod nosem” penthouse'u za $4.4 mln

Potężny pożar w budynku na East Village sparaliżował ruch na Manhattanie. Ogień „pod nosem” penthouse'u za $4.4 mln

28.08.2015, godz. 22:28
fdny
foto:

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z potężnym pożarem w budynku na East Village. Żywioł był tak silny, że ogień buchał przez dach tuż przy znajdującym się tam penthousie. Ugaszenie płomieni zajęło blisko godzinę. Ale korki jakie powstały z uwagi na zamknięcie ulic paraliżowały ruch w tej części Manhattanu o wiele dłużej.

FDNY wkroczyło do akcji dokładnie o 3.41 w czwartek po południu natychmiast po przyjęciu zgłoszenia. Pożar wybuchł w znajdującym się na ostatnim piętrze pomieszczeniu, gdzie znajdują się mechanizmy sterownicze wind w budynku przy 203 E. 13th St. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i „przebił” się na dach. Tuż obok luksusowego mieszkania, które zostało niedawno sprzedane za 4.4 mln dol. Na szczęście ogień został powstrzymany zanim całkowicie zajął penthouse. Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu ognia było zwarcie przewodów. Na czas akcji gaśniczej, która zakończyła się o 3.41 pm, zamknięto dla ruchu 13th Street pomiędzy Second i Third Ave. oraz Third Avenue od 12th do 14th St. Ulice otwarto dopiero po 5.30 pm.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: