NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Potężne tornada pustoszą południowe stany

Potężne tornada pustoszą południowe stany

29.04.2014, godz. 18:56
tornado
foto:

Straszliwy żywioł pochłonął już życie 29 osób... 12 osób zginęło w poniedziałek, a dzień wcześniej śmierć poniosło 17 osób. O tragedii już informowaliśmy, jednak liczba ofiar niestety może się zwiększyć – ratownicy w dalszym ciągu przeszukują gruzy, które pozostawił po sobie niszczycielski huragan.

Setki osób zalicza się do rannych. Synoptycy ostrzegali we wtorek, że to jeszcze nie koniec; spodziewane są nowe tornada.
– Obudził mnie przeraźliwy dźwięk wycia syren, to było ostrzeżenie przed nadciągającym żywiołem. Wyszedłem z domu tak jak spałem, w piżamie i bez niczego, byłem przerażony – opowiada mieszkaniec Alabamy.

W samym stanie Arkansas służba zdrowia mówiła o co najmniej 100 poszkodowanych. Nowe ofiary to mieszkańcy stanów Alabama i Missisipi.
Podczas huraganu domy składały się jak domki z kart. Silny wiatr wyrywał drzewa i pozbawił elektryczności tysiące gospodarstw. Według meteorologów z National Weather Service, kolejnych tornad o różnej sile można spodziewać się od Teksasu aż po Tennessee. Burze przemieszczają się na wschód. Osoby, które straciły dach nad głową znalazły miejsce w tymczasowych schroniskach, zorganizowanych w szkołach i kościołach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: