NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Poszukiwani przez FBI w sprawie wybuchu na Chelsea to piloci z Egiptu

Poszukiwani przez FBI w sprawie wybuchu na Chelsea to piloci z Egiptu

30.09.2016, godz. 00:00
zamach na Chelsea, wybuch bomby, poszukiwani w związki zamachem na Chelsea, FBI, NYPD, Ahmad Khan Rahami
zamach na Chelsea, wybuch bomby, poszukiwani w związki zamachem na Chelsea, FBI, NYPD, Ahmad Khan Rahami, terrorysta foto:

Dwaj mężczyźni poszukiwani przez FBI i policję w związku z zamachem na Chelsea to egipscy piloci – donosi ABC News, powołując się na anonimowego informatora. Obaj powrócili już do swojego kraju.

Krótko po zatrzymaniu Ahmada Rahami – pałającego nienawiścią do Ameryki zamachowca wychwalającego Osamę bin Ladena, który podłożył ładunek wybuchowy na Chelsea – FBI wraz z policją opublikowały zdjęcie dwóch mężczyzn. Kamera monitoringu zarejestrowała ich, jak biorą torbę pozostawioną przy W. 27th St., wyciągają z niej zmontowaną z ciśnieniowego garnka bombę, a następnie odchodzą... Ten ładunek, drugi podłożony na Chelsea, nie wybuchł. Mężczyźni byli poszukiwani jako świadkowie. Nigdy – jak twierdzą śledczy – jako podejrzani.  Ich zeznania mogły być bardzo pomocne dla śledztwa, stąd federalnym i policji zależało na tym, by do nich dotrzeć... Podczas poszukiwań śledczy ustalili, że mężczyźni są pilotami Egypt Air. Obaj powrócili już do swojego kraju. Prowadzący dochodzenie nie chcą wypowiadać się w sprawie ani nie mówią, czy będą dalej starać się z nimi skontaktować.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: