NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Postrzelono dwoje nastolatków na Williamsburgu. Strzelał do wychodzących ze szkoły uczniów

Postrzelono dwoje nastolatków na Williamsburgu. Strzelał do wychodzących ze szkoły uczniów

22.01.2015, godz. 00:00
pistolet
foto:

To już naprawdę budzi grozę. Dwoje nastolatków w biały dzień zostało postrzelonych w okolicy Progress High School for Professional Careers przy Grand Street na Williamsburgu, Brooklyn.

Jak podaje DNA.info do zdarzenia doszło przed 3 po południu. W kierunku 14-letniej dziewczynki i 17-letniego chłopca padła seria strzałów. Oboje skończyli właśnie zajęcia i wracali ze szkoły do domu.

Według świadków zdarzenia w pewnym momencie na ulicy pojawił się młody mężczyzna, wyciągnął broń i oddał serię strzałów w tłum uczniów.

- To było straszne. Nagle zapanował na ulicy chaos. Nie wiedzieliśmy co się dzieje. Ludzie zaczęli chować się w pobliskich sklepach – opowiada dziennikarzom Anaie Loyola (19 l.), która była świadkiem zajścia.

Kiedy na miejscu zdarzenia pojawiła się policja i służby ratunkowe, po napastniku nie było nawet śladu, wmieszał się w tłum i uciekł z miejsca zdarzenia. Dwie postrzelone osoby zostały przewiezione do Bellevue Hospital. Według lekarzy stan zdrowia ofiar jest stabilny i nie zagraża ich życiu. Obecnie policja prowadzi poszukiwania niebezpiecznego, uzbrojonego napastnika. Wiadomo jedynie, że młody sprawca był ubrany w czarną kurtkę, niebieską rozpinaną bluzę z kapturem, żółte spodnie i białe sportowe buty.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: