NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Postrzelili „młotkowego” w centrum Manhattanu

Postrzelili „młotkowego” w centrum Manhattanu

15.05.2015, godz. 00:00
Policja Nowy Jork, NYPD
foto:

Policjanci przerwali serię ataków z młotkiem na przechodniów. Do podobnych scen na ulicach Nowego Jorku w sensacyjnych filmach przywykliśmy już dawno. Tym razem jednak to nie był film. Nowojorczycy i turyści, którzy w środę przed południem przebywali w Midtown na Manhattanie przeżyli prawdziwe chwile grozy. Zaledwie kilka przecznic od Madison Square Garden doszło do strzelaniny!

Jak podaje Fox News, funkcjonariusze NYPD Geraldo Casaigne i Lauren O'Rourke patrolując okolice skrzyżowania 8 Avenue i 37th Street zauważyli człowieka, który o złudzenia przypominał poszukiwanego od kilku dni bandziora grasującego po nowojorskich ulicach z młotkiem w ręku. Gdy zbliżali się do podejrzanego, w pewnym momencie wyciągnął on coś, co wyglądało jak młotek i zamachnął się nim na policjantkę.
– Kiedy Lauren O'Rourke upadła na chodnik jej partner oddał kilka strzałów w kierunku niebezpiecznego napastnika – relacjonował potem dziennikarzom Bill Bratton, komisarz nowojorskiej policji. W wyniku strzelaniny podejrzany - David Baril (30 l.) z Bronksu został poważnie ranny.
- Funkcjonariusze działali profesjonalnie i bohatersko. Oficer Casaigne uratował życie swojej koleżanki - partnerki z pracy -  dodaje Bratton.
Według szefa nowojorskiej policji „młotkowy” ma bogatą historię kryminalną, a do tego cierpi na zaburzenia psychiczne.
– Był poddany leczeniu na paranoję i schizofrenię, jednak na własną odpowiedzialność kilka miesięcy temu przerwał leczenie – mówi komisarz.
Po pierwszych atakach bandziora policja opublikowała zdjęcie podejrzanego, które zostały rozwieszone w nowojorskim metrze i na ulicach – z ostrzeżeniem, że jest to osoba podejrzana o dokonanie serii napaści z młotkiem w ręku.
Przypomnijmy, do pierwszego takiego zdarzenia doszło na West 35th Street w pobliżu 6th Avenue, gdzie zaatakował młotkiem w biały dzień mężczyznę. Do kolejnego ataku doszło tego samego dnia na Union Square – wtedy to  Baril młotkiem uderzył w głowę 28-letnią kobietę, która siedziała na ławce. 10 minut później wymierzył cios w tył głowy innej kobiecie, tym razem w pobliżu 45 West i 17th Street. Obie ofiary zostały przewiezione do szpitala Lenox Hill.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: