NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pościg jak z filmu gangsterskiego na Long Island

Pościg jak z filmu gangsterskiego na Long Island

09.12.2015, godz. 00:00
dreamstime_crime scene
foto: dreamstime

Takie sceny może i z wypiekami ogląda się na filmach, ale już gorzej jak dzieją się naprawdę… Detektywi z Suffolk County Police prowadzą dochodzenie w sprawie groźnego incydentu do jakiego doszło na Sunrise Highway w East Patchogue na Long Island, w wyniku którego postrzelona została kobieta jadąca samochodem.

Jak poinformował rzecznik policji, 27-letnia Nichole McDowell, jej 30-letni chłopak Edward Pontis oraz 11-miesięczna córeczka jechali w poniedziałek wieczorem swoim Hyundaiem przez Sunrise Highway  w East Patchogue na Long Island. Około 9 pm, kiedy byli pomiędzy Hospital Road a Route 101, zbliżyli się jasnego minivana, który to przyspieszał, to hamował przed nimi.
Zdenerwowany Pontis „mignął” światłami kierowcy vana, aby  zjechał mu z drogi. Ale ten wtedy ostro przycisnął hamulec. Pontisowi udało się uniknąć stłuczki, wyminął minivana i pojechał dalej, ale za daleko nie odjechał.
Wkrótce „na ogonie” znów pojawił się kierowca minivana, który zaczął „mrugać” światłami. Przez moment dwa samochody jechały blisko siebie bardzo szybko, aż Pontis lekko zahamował. Wówczas minivan podjechał bliżej i zaczął wyprzedzać. Nagle, kiedy samochody były obok siebie, kierowca minivana otworzył okno, wyciągnął bron i zaczął strzelać. Kule trafiły Nichole McDowell w ramię i nogę.
Zamachowiec szybko odjechał, a Pontis się zatrzymał, zawiadomił policję i odtransportował ranną kobietę do szpitala w East Patchogue. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Mężczyźnie i dziecku, które w czasie tego niebezpiecznego incydentu siedziało w foteliku na tylnym siedzeniu, nic się nie stało. Poszukiwania sprawcy trwają.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: