NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ponad 6 tysięcy policjantów NYPD będzie strzec bezpieczeństwa na Times Square

Ponad 6 tysięcy policjantów NYPD będzie strzec bezpieczeństwa na Times Square

31.12.2015, godz. 14:00
Times Square
foto:

– Jesteśmy najlepiej przygotowaną metropolią w Ameryce – tak szef NYPD Bill Bratton i burmistrz Bill de Blasio podsumowali przygotowania i strategię ochrony podczas zabawy sylwestrowej na Times Square.

Zapewnili też, że to będzie największy i najbezpieczniejszy Sylwester. Aby tak się stało, już od jakiegoś czasu opracowywano plan działania, a policjanci przechodzili odpowiednie treningi.
Z uwagi na niedawne ataki terrorystyczne w Europie i Kalifornii, do patrolowania ulic i ochrony imprezowiczów oddelegowanych zostało ponad sześć tysięcy policjantów. Wśród nich są zarówno nowi rekruci jaki i uzbrojone po zęby oddziały specjalne. Nie zabraknie też psów przeszkolonych do wywąchiwania ładunków wybuchowych. Osoby wybierające się przywitać Nowy Rok na Times Square muszą być przygotowane na wyrywkowe kontrole i sprawdzanie toreb. W wielu punktach będą ustawione bramki i detektory broni. Należy też pamiętać, że z uwagi na to, by móc lepiej zapanować nad sytuacją, pozamykane będą dla ruchu niektóre ulice na obszarze pomiędzy Broadwayem a 7 Avenue oraz 40 St. a 50 St.
Tak burmistrz jak i szef NYPD zaapelowali do nowojorczyków i turystów, aby przyjechali na Manhattan metrem ponieważ z parkowaniem będzie bardzo ciężko, a poza tym samochody nie będą mogły podjechać blisko placu.
Według organizatorów i władz miasta tegoroczny sylwester przyciągnie na Times Square co najmniej milion osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: