NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pomogą małym imigrantom

Pomogą małym imigrantom

18.09.2014, godz. 00:00
Billa de Blasio, NYC
foto:

Władze Nowego Jorku po raz kolejny udowadniają, że nie pozwolą skrzywdzić nieudokumentowanych imigrantów. A zwłaszcza dzieci, które czekają przed sądem imigracyjnym na decyzje w swojej sprawie...

Burmistrz Bill de Blasio wspólnie z Nishą Agarwal, szefową Agencji ds. Imigrantów ogłosili rozpoczęcie specjalnego programu, w ramach którego mali nielegalni otrzymają bardzo cenną i potrzebną im pomoc – od porad prawniczych poprzez wsparcie przy załatwiani wszelkich formalności związanych z opieką zdrowotną czy zapisaniem się do szkoły.

Jak podaje Nisha Agarwal, w ostatnim czasie do metropolii przybyła grupa ponad tysiąca dzieci-imigrantów. Są to maluchy, które dostały się na teren USA przez „zieloną granicę” wraz z ostatnią falą nielegalnej imigracji. Przeszły same, bez rodziców. Większość z nich została zatrzymana i osadzona w specjalnych przygranicznych ośrodkach. Część od razu deportowano. Innych dowieziono do ich bliskich, często posiadających „papiery”, w różnych miejscach USA.

Te dzieci, które trafiły do metropolii, zostały ulokowane albo u swoich rodzin lub w specjalnych ośrodkach. O ich dalszym losie zadecyduje sędzia imigracyjny. To może jednak potrwać bardzo długo, a i decyzja może być bardzo różna: od deportacji po nadanie tymczasowej ochrony. Dlatego też władze miasta postanowiły im pomóc.

– Te dzieci przybyły tu, bo mają właśnie w Nowym Jorku rodziny czy sponsorów. Naszym obowiązkiem jest im pomóc – powiedział burmistrz podczas ogłaszania programu pomocowego dla małych imigrantów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: