NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pomogą ci znaleźć miejsce na studiach

Pomogą ci znaleźć miejsce na studiach

02.10.2012, godz. 21:38
Organizacja Studentów Polskich w NYC
foto:

Jesteś zainteresowany podjęciem studiów w Stanach i nie wiesz jak się za to zabrać? Masz pytania dotyczące wiz studenckich, pomocy finansowej lub wyboru kierunku studiów? A może chcesz się dowiedzieć, co warto studiować w USA? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz podczas darmowej akcji Studia4U! Jak co roku, przygotowała ją Organizacja Studentów Polskich w Nowym Jorku przy współudziale Konsulatu Generalnego RP.

To jedyna taka okazja, żeby zdobyć mnóstwo informacji dotyczących studiowania w Stanach lub w Polsce.

– W tym roku sesja zorganizowana będzie według nowej, dostosowanej do aktualnych potrzeb studentów formule. W godzinach porannych odbywać się będą wykłady dotyczące rozpoczęcia studiów w USA, a w części popołudniowej odbędzie się rozmowa panelowa – zapowiada Karolina Leszczewicz, prezes organizacji i zaprasza wszystkich do udziału w akcji Studia4U. – Będziemy informować, gdzie można zapisać się na dobre kursy językowe ESL – dodaje Karolina.

Często zdarza się, że Polacy, którzy przyjeżdżają do USA nie podejmują nauki z powodów finansowych. Właśnie naprzeciw ich oczekiwaniom wyszli organizatorzy sesji informacyjnej Studia4U. – Będziemy wskazywać potencjalnym studentom jak zdobyć fundusze na naukę. Doradzimy jak skutecznie transferować się między uczelniami polskimi i amerykańskimi – zdradza Małgorzata Witek, wiceprezes.

Na zakończenie sesji odbędzie się rozmowa panelowa. – Chcemy, aby uczestniczyli w niej studenci, absolwenci, prawnicy, profesorowie, mentorzy oraz młodzi profesjonaliści – dodaje Witek.

Sesja jest darmowa i ogólnodostępna. Odbędzie się w niedzielę 21 października w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym zarzad@ pso-usa.org lub na facebooku:  www.facebook.com/ groups/PSONY/.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: