NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nagradza najzdolniejszych w trzech stanach. Stypendia po raz czternasty...

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nagradza najzdolniejszych w trzech stanach. Stypendia po raz czternasty...

12.06.2014, godz. 17:03
P-SFUK stypendia
foto:

Już 14. rok z rzędu Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wręczyła stypendia dla wyróżniających się uczniów szkół średnich oraz studentów szkół wyższych. W tym roku Komitet Stypendialny Unii nagrodził 231 osoby, a łączna suma „premii” wyniosła 208 tys. dolarów.

Tegoroczne ceremonie wręczenia stypendiów odbyły się oddzielnie w trzech stanach. We wtorek stypendyści i zaproszeni goście spotkali się w Centrum operacyjnym P-SFUK w Fairfield w New Jersey, gdzie gościem honorowym była aktorka Dagmara Domińczyk. Natomiast w środę uroczystość odbyła się w Nowym Jorku, w siedzibie głównej Unii. Z kolei stypendyści ze stanu Illinois odbiorą nagrody w sobotę, 14 czerwca, w oddziale P-SFUK w Mt. Prospect.


Nowojorska ceremonia wręczenia stypendiów zgromadziła licznych gości. Na wstępie młodym uczniom gratulowali między innymi Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy Unii, a także Bożena Kajewska-Pielarz, członkini Rady Dyrektorów oraz Komitetu Stypendialnego.


Reguły przyznania stypendiów omówiła dr Katarzyna Kowalska, przewodnicząca komisji oceniającej prace. Gościem honorowym imprezy był znany aktor Olek Krupa, z którym ciekawą rozmowę o aktorstwie i współpracy z gwiazdami Hollywood przeprowadził Paweł Burdzy, PR manager Unii. Po tej rozmowie odbyła się najważniejsza część uroczystości, czyli wręczenie stypendiów młodym, utalentowanym uczniom...


W tym roku wśród stypendystów znalazło się 139 tegorocznych maturzystów, 85 studentów szkół wyższych oraz sześcioro uczniów szkół podstawowych i średnich, uczestniczących w programie „Astronomiczna Przygoda z Kopernikiem”.


Łącznie od początku programu stypendialnego zainicjowanego w 2001 roku Unia przeznaczyła na stypendia już ponad 3 miliony dolarów, nagradzając 2,5 tys. osób.


Marcin Żurawicz

foto Dariusz Jezewski

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: