NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polsko-Amerykańska Gala Biznesu i wyróżnienie dla „Super Expressu”

Polsko-Amerykańska Gala Biznesu i wyróżnienie dla „Super Expressu”

24.12.2015, godz. 00:00
Polsko-Amerykańska Gala Biznesu
Polsko-Amerykańska Gala Biznesu foto:

W Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się doroczna Polsko-Amerykańska Gala Biznesu, wydarzenie zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Nowym Jorku. W drugiej edycji imprezy udział wzięło kilkaset osób, w tym wielu polonijnych przedsiębiorców i biznesmenów.

Podczas uroczystości wyróżniono osoby i firmy, które przyczyniają się do promocji naszego kraju za granicą. Jedno z wyróżnień za „za zaangażowanie, poświęcenie i znaczący wkład w Polsko-Amerykańską współpracę gospodarczą” otrzymała nasza gazeta, a nagrodę odebrał Konrad Lata, dyrektor wykonawczy Super Express USA.
Za promowanie produktów znad Wisły na rynku w Stanach Zjednoczonych specjalne wyróżnienia otrzymali między innymi polonijni eksporterzy żywności: Krzysztof Kołodko z Brooklyn Imports Inc., Henryk Skrodzki – firma Amber oraz Krystyna i Jerzy Myssurowie, właściciele Myssura Trading Co. Wyróżniono także Agatę Drogowską, Ewę Bindek i firmę Kwik Capital.
Konsul Sabina Klimek, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, w swoim przemówieniu podkreśliła, że z roku na rok rośnie popularności towarów znad Wisły w USA, a ich liczba będzie się stale zwiększać.
Chcemy, by amerykański klient, kupując polski produkt, od razu kojarzył go z wysoką jakością, dobrym wykonaniem, smakiem – powiedziała pani konsul. Chcemy, by konsumenci w USA sięgali po polskie produkty, bo wiedzą, że są one najlepsze. Każdy z nas może przyczynić się do promowania Polski i polskich produktów na amerykańskim rynku. Wspierajmy rodzimy przemysł i sięgajmy po rodzime towary, a jest ich u nas sporo. Na przykład, jak mamy do wyboru dżem amerykański lub polski sięgnijmy po ten nasz – dodała. Wyróżnienie „Przyjaciel Polskiej Gospodarki”, przyznawane osobom i firmom, które aktywnie działają na rzecz polsko-amerykańskiego partnerstwa gospodarczego, a także wspierają polską przedsiębiorczość w USA, otrzymali: Polish - American Fashion Foundation, między innymi za zorganizowanie Polish Fashion Week w Nowym Jorku, a także Google Inc. za stworzenie Campus Warsaw w stolicy Polski. Wyróżnienie specjalne “Polish-American Friendship Award” otrzymała Rita Cosby, znana amerykańska dziennikarka telewizyjna. W części artystycznej wystąpił gorąco przyjęty przez publiczność Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: