NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polskie uczelnie prezentują w Nowym Jorku swoje oferty

Polskie uczelnie prezentują w Nowym Jorku swoje oferty

21.03.2014, godz. 18:01
Targi Edukacyjne
foto:

W Konsulacie Generalnym na Manhattanie już w niedzielę, w godz. od 10.00 do 14.00, odbędzie się trzecia edycja .

- Podczas trzeciej edycji targów zainteresowana młodzież pozna ofertę edukacyjną polskich uczelni wyższych. Kończący szkoły średnie będą mogli otrzymać od reprezentantów szkół wyższych informacje na temat warunków podjęcia i finansowania studiów w Polsce, możliwości nauki w języku angielskim, wymogów formalnych, a także terminów składania podań - powiedział Bartosz Kargul, koordynator ds. PR Stowarzyszenia MANKO, jednego z organizatorów imprezy.

Już w piątek odbyła się konferencja na temat targów. Jak poinformowali przedstawiciele Konsulatu RP, w ubiegłym roku wydali 191 wiz studenckich, podczas gdy w poprzednim 121. To świadczy o wzroście zainteresowania edukacją w Polsce ze strony młodych Amerykanów...

Także podczas konferencji zaprezentowano trzy strefy wystawiennicze - "Study in Poland", "Visit Poland" oraz "Get Well in Poland". W pierwszej uczestniczyć będą reprezentanci wiodących szkół wyższych: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Politechniki Białostockiej.

Uczelnie te gwarantują swoim studentom zarówno zróżnicowaną ofertę dydaktyczną, jak i wysoki poziom. Uniwersytet Jagielloński jest jedną z najstarszych uczelni w Europie, prowadzącą studia na 78 kierunkach i 149 specjalnościach. Jest najlepszą uczelnią w Polsce i znajduje się w prestiżowej klasyfikacji "Webometrics Ranking of World Universities". Centrum Języka i Kultury Polskiej UJ tworzy pionierskie metody nauczania języka polskiego jako obcego i prowadzi szkolenia metodyczne dla nauczycieli na całym świecie.

Śląski Uniwersytet Medyczny prowadzi studia w języku angielskim, a także dysponuje największym w Polsce Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, dzięki czemu jego absolwenci zdobywają doświadczenie w pracy z najnowocześniejszą aparaturą medyczną. Z kolei Uniwersytet Medyczny w Lublinie kształci studentów m.in. na Oddziale Anglojęzycznym Wydziału Lekarskiego. Posiada szeroką bazę szpitalną, pozwalającą zdobywać studentom praktykę medyczną na wysokim poziomie. Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zyskało - obok zaledwie pięciu innych ośrodków badawczych - status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego.

W strefie "Visit Poland" zostaną przedstawione promujące polskie atrakcje turystyczne, a w przestrzeni "Get Well in Poland" zostanie zaprezentowana oferta polskich zakładów leczniczych.

- O powodzeniu, jakim cieszyły się już ubiegłoroczne targi, świadczy uczestnictwo w nich ponad 600 osób. W III edycji spodziewamy się obecności 1000 uczniów amerykańskich szkół średnich - kończy Bartosz Kargul, koordynator ds. PR Stowarzyszenia MANKO.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: