NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polskie uczelnie KUSZĄ młodzież z Ameryki

Polskie uczelnie KUSZĄ młodzież z Ameryki

12.03.2013, godz. 02:00
Polskie uczelnie kuszą młodzież z Ameryki 0
Ci, którzy odwiedzili targi, mogli zapoznać się z ofertami polskich uczelni wyższych foto:

Studiowanie w Polsce jest o wiele tańsze niż w Stanach Zjednoczonych - przekonują przedstawiciele polskich uczelni. I liczą na to, że przyciągną do siebie amerykańską młodzież. Polskie szkoły wyższe przedstawiały swoją ofertę w niedzielę w konsulacie generalnym na Manhattanie w czasie II edycji targów edukacyjnych.

Podczas kilkugodzinnego spotkania do dyspozycji rodziców i uczniów nowojorskich szkół średnich byli eksperci z 13 polskich uczelni. Organizatorem targów edukacyjnych była Centrala Polskich Szkół Dokształcających oraz stowarzyszenie Manko z Krakowa.

Największe oblężenie wśród zainteresowanych wzbudzało stanowisko informacyjne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

- Polskie uczelnie oferują bardzo wysoki poziom nauczania oraz gwarancję obcowania z polską kulturą. Należy zaznaczyć, że w Polsce medycyna z wykładowym językiem angielskim kosztuje od 8 do 10 tysięcy dolarów rocznie. To cztery razy mniej niż w Stanach - powiedział Łukasz Salwarowski prezes stowarzyszenia Manko.

Osoby, które nie mają polskiego pochodzenia oraz nie znają języka polskiego, również na targach mogły znaleźć ofertę dla siebie. - W naszej ofercie mamy roczne kursy przygotowawcze, na których uczymy przyszłych studentów języka polskiego, rysunku i matematyki - powiedział Tomasz Jeleński z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

- Podczas targów edukacyjnych promujemy polskie uczelnie, które świetnie kształcą i, co należy podkreślić, są konkurencyjne cenowo, jeśli porównamy je z amerykańskim szkolnictwem wyższym - powiedział Łukasz Salwarowski ze Stowarzyszenia Manko. - Dodatkowo podczas tegorocznych targów mieliśmy całe spektrum kierunków, którymi zainteresowaliśmy nowojorską młodzież - dodał Salwarowski.

Targi edukacyjne po raz pierwszy zostały zorganizowane w ubiegłym roku. Okazuje się, że wiele osób jest żywo zainteresowanych kształceniem dzieci w Polsce. - Nie tylko chodzi im o to, żeby za studia zapłacić mniej niż w Ameryce. Polonijnym rodzicom chodzi głównie o obcowanie z językiem polskim i polską kulturą - stwierdza Dorota Andraka, organizatorka Targów Edukacyjnych.

W targach udział wzięli m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: