NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polski połkarz Cosmos Nowy Jork uhonorowany przez klub Pelego

Polski połkarz Cosmos Nowy Jork uhonorowany przez klub Pelego

08.10.2015, godz. 00:00
Daniel Szetela, Nowy Jork, piłka nożna, Cosmos Nowy Jork
Daniel Szetela, Nowy Jork, piłka nożna, Cosmos Nowy Jork foto:

Daniel Szetela – amerykański piłkarz polskiego pochodzenia, który gra obecnie w drużynie Cosmos Nowy Jork – w najbliższą niedzielę zostanie uhonorowany przez legendarny klub Pelego, rozdając kibicom kolekcjonerską lalkę przed meczem z FC Edmonton.

Cosmos Nowy Jork to bodaj najsłynniejsza drużyna piłkarska w USA. Kiedyś jej barwy reprezentowali m.in. Pele i Beckenbauer, a obecnie występują w niej Marcos Senna i Raul. Oprócz legendarnych Hiszpanów w składzie nowojorczyków jest też Daniel Szetela - defensywny pomocnik, który grał m.in. w Racingu Santander z Ebim Smolarkiem i którego - ze względu na pochodzenie (oboje jego rodziców urodziło się w Polsce) i formę przymierzano do gry w polskiej kadrze.
Szetela jest piłkarzem Cosmosu od 2013 i sięgnął z klubem po tytuł mistrza Jesieni 2013, Wiosny w 2015 i najważniejsze trofeum w lidze NASL: SoccerBowl w 2013. Jest jednym z liderów pod względem liczby występów i kilkakrotnie był wybierany do jedenastki kolejki. Wśród fanów Cosmosu znany jest jako gracz, który zawsze zostawia na boisku całe serce.
To właśnie plebiscyt wśród kibiców zadecydował, że Danny dostąpił zaszczytu w postaci wyprodukowania lalki typu bobble head przedstawiającą gracza z nr 14. W najbliższą niedziele fani, którzy przyjdą dopingować Szetelę i Cosnos w meczu z FC Edmonton będą mieli okazję na dodanie lalki do kolekcji, która zawiera podobizny Pele, Raula, Marcosa Senny i Giorgio Chinaglii.

Już dziś zapraszamy Polonię do wsparcia Daniela w niedzielnym wydarzeniu. Początek meczu, który rozegrany zostanie na James M. Shuart Stadium w Hempstead na Long Island, to godzina 5 pm. Po meczu zaplanowane jest spotkanie z Dannym i kilka innych atrakcji.


Tekst Tomasz Moczerniuk

Foto Danny Blanik

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: