NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polski Kapitol! Amerykańsko-Polska Rada Doradcza gospodarzem pierwszego polsko-amerykańskiego spotkania w Waszyngtonie

Polski Kapitol! Amerykańsko-Polska Rada Doradcza gospodarzem pierwszego polsko-amerykańskiego spotkania w Waszyngtonie

16.05.2015, godz. 18:16
Amerykańsko-Polska Rada Doradcza
foto:

Amerykańsko-Polska Rada Doradcza była gospodarzem polsko-amerykańskiego spotkania w Rayburn House Office Building na Kapitolu. Wzięli w nim udział członkowie Polskiego Koła w Kongresie i Senacie USA oraz liderzy polsko-amerykańskiej społeczności z całego kraju. Gościem był również Ed Pawłowski, który niedawno ogłosił swój start do Senatu USA.

- Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie na temat tego wydarzenia, więc myślę, a nawet jestem pewny, że stanie się ono coroczną tradycją - powiedział gen. Edward Rowny, prezes Amerykańsko-Polskiej Rady Doradczej. Amerykańsko-Polska Rada Doradcza przyznała nagrodę Kongresmence Marcy Kaptur z Ohio jako dowód uznania dla jej wielkiego zaangażowania w sprawy polsko-amerykańskie. - Jestem miłośniczką Polski i obywatelem, który ma wielkie oczekiwania co do jej przyszłości - powiedziała w swoim wystąpieniu Mercy Kaptur. - Mam nadzieję, że w ramach Partnerstwa dla Pokoju możemy zbudować o wiele silniejsze relacje z Polską, które będą nowym standardem wolności w tej części Europy Środkowej – dodała Kaptur, wskazując, że chciałaby widzieć więcej polonijnych kandydatów do Kongresu. - Amerykańsko-Polska Rada Doradcza jest zaangażowana we współpracę z członkami Polskiego Koła w Kongresie, będzie wspierać i poszerzać program jego zagadnień, które mają wpływ na całą amerykańską Polonię i kształtują relacje USA-Polska. Ale jesteśmy również zobowiązani do zapewnienia, by zbiorowy głos ponad 10 milionów Amerykanów polskiego pochodzenia w Stanach Zjednoczonych było słychać głośno i wyraźnie także tutaj na Kapitolu - powiedział podczas otwarcia Darek Barcikowski, dyrektor wykonawczy Amerykańsko-Polskiej Rady Doradczej. Rada jest ponadpartyjną organizacją non-profit, której celem jest angażowanie amerykańskiej Polonii i Amerykanów polskiego pochodzenia w życie polityczne, a także reprezentowanie interesów tej społeczności w Waszyngtonie i w Stanach Zjednoczonych.
DB

Źródło Amerykańsko-Polska Rada Doradcza
Fot. Amerykańsko-Polska Rada Doradcza

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: