NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polski dzień sportu na wzór Super Bowl

Polski dzień sportu na wzór Super Bowl

15.04.2014, godz. 19:29
Polonia, sport,
foto:

Już w końcu kwietnia odwiedzą nas mistrzowie olimpijscy, zdobywcy złotych medali na olimpiadzie w Soczi. Do Nowego Jorku i New Jersey przyjadą: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch i Zbigniew Bródka.

Od 26 kwietnia w metropolii nowojorskiej będzie gościć Justyna Kowalczyk, która swoją obecnością zaszczyci doroczny bal Fundacji Kościuszkowskiej. Natomiast do New Jersey zawita panczenista Zbigniew Bródka, złoty medalista w biegu na 1500 m - skromny inteligentny, lubiany... Ten najszybszy „strażak na łyżwach” będzie uczestniczył w Polonia 5K Run w Wallington (New Jersey) w sobotę 3 maja od godz. 10 rano i tego samego dnia weźmie udział w Balu Sportu, który z kolei odbędzie się w Pines Manor (Edison, NJ).

– To ma być polski dzień sportu na wzór amerykańskiego Super Bowl! – zachęca Andrzej Krygowski, president of Polish American Sports Association, który zaprosił też Kamila Stocha. – Bieganie, tak bardzo popularne w Ameryce, ściąga zawsze wiele osób od wieku szkolnego po seniorów. Chcielibyśmy, żeby na linii startu przy Samuel Nelkin Park w Wallington nie zabrakło nikogo, kto może pogratulować Zbigniewowi Bródce jego biegu po olimpijskie złoto w Soczi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: