NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polska dzielnica bez metra w weekend

Polska dzielnica bez metra w weekend

28.06.2013, godz. 02:00
MTA
foto:

Mieszkańców Greenpointu czeka prawdziwy weekendowy koszmar komunikacyjny. Z początkiem lipca rozpoczyna się bowiem remont tunelu pod Newtown Creek. Potrwa on aż do połowy grudnia! I co najgorsze, Zarząd Komunikacji Miejskiej (MTA) wcale nie kwapi się do tego, by wyznaczyć na trasę dodatkowe autobusy, donosi "Daily News".

Przedstawiciele miejskiego przewoźnika zapowiedzieli, że na odcinku zwykle obsługiwanym przez metro linii Gbędzie jeździć tylko tzw. Shuttle Bus. Nie przewidują na czas remontu zwiększenia kursowania zwykłych autobusów. - Moim zdaniem tojakiś żart i kpina z pasażerów oraz wszystkich mieszkających na Greenpoincie. Przecież zaczęły się wakacje, każdy będzie chciał sobie w weekend gdzieś wyskoczyć, ale odechciewa się, jak człowiek pomyśli o tym, że ma się telepać w zatłoczonym autobusiku, który nie jest tak pojemny jak metro - mówi oburzona Alicja, która mieszka w polskiej dzielnicy od ponad 10 lat. Dodaje, że odkąd pamięta, linia G zawsze była ofiarą różnych rewolucji. - Trasa jest skrócona, nie wspomnę już o tym, że i pociągi linii G mają najmniej wagonów i kursują bardzo rzadko. Ale teraz odetną nas po prostu! - dodaje.

Ale MTA mówi, że remont tunelu łączącego Greenpoint z Long Island City uszkodzonego podczas huraganu Sandy to konieczność. A wstrzymanie kursowania w czasie weekendów będzie - ich zdaniem - mniej uciążliwe, aniżeli miałoby to być przeprowadzane nocą. Dlaczego tylko nie można na ten czas wysłać na trasę większej liczby autobusów - pytają mieszkańcy Greenpointu?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: