NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polska dzielnica już oficjalnie ma Marszałka!

Polska dzielnica już oficjalnie ma Marszałka!

18.05.2015, godz. 18:38
marszałek greenpointu
foto:

Polska się budzi! To hasło, pod jakim Polonia z Greenpointu ruszy na tegoroczną Paradę Pułaskiego. To już oficjalne: polska dzielnica ma nowego marszałka Parady Pułaskiego 2015. W sobotę, podczas uroczystego balu, który odbył się w jednej z najbardziej reprezentacyjnych sal bankietowych na Greenpoincie - w Princess Manor - szarfę marszałka przyjął Henryk Skrodzki.

– Objęcie funkcji marszałka Greenpointu jest wspaniałym prezentem na moje 50. urodziny, które będę obchodzić w czerwcu – powiedział nam Skrodzki. To człowiek dobrze znany w polonijnym środowisku – właściciel „Podlasie Meat Market” na Glendale oraz Amber Steak House na Greenpoincie. Tego uroczystego wieczoru Polonia, która świętowała razem z Marszałkiem, wybrała również Miss Polonia Greenpoint, którą w tym roku została piękna młoda Polka - Wiktoria Zezula.

Podczas uroczystego bankietu, wśród wielu znakomitych gości i liderów z polonijnego środowiska obecny był Wielki Marszałek Parady Pułaskiego Artur Dybanowiski oraz ubiegłoroczny marszałek Greenpointu Michał Siwiec. Reprezentujący Greenpoint Skrodzki ujawnił nam już wcześniej, że ma bogate plany, w realizacji których ma mu pomóc rodzina. Jednym z nich jest przyciągnięcie ludzi młodych. - To zadanie powierzam już mojemu synowi, który jest młodym przedsiębiorczym człowiekiem i z pewnością będzie miał sposób na to, żeby na paradzie pojawiła się duża grupa Polonii – mówił nam pan Henryk. - Chcemy do udziału w paradzie zachęcać również Amerykanów, żeby razem z nami kroczyli reprezentacyjną ulicą na Manhattanie. Nie mogę jeszcze teraz wszystkiego zdradzić ale zapewniam, że podczas parady przewidujemy szereg niespodzianek. A zważywszy na fakt, że Wielkim Marszałkiem Parady Pułaskiego jest mój sąsiad Artur Dybanowski połączymy siły i będzie się dużo się działo – dodaje Skrodzki.

W miniony weekend oprócz pasowania na Marszałka Greenpointu odbyło się również uszarfienie Marszałka Parady Pułaskiego Dywizji Williamsburg, które miało miejsce w sali kościoła Matki Bożej Pocieszenia (Our Lady of Consolation Parish) na Willamsburgu. W tym roku Polonię z Willamsburga podczas Parady Pułaskiego poprowadzi ks. Andrzej Waśko, a marszałkowi towarzyszyć będzie piękna młoda Polka - Aneta Błażejewska, która w tym roku otrzymała miano Miss Polonia Willamsburg.
Fot. Zygmunt Bielski

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: