NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polscy imigranci w amerykańskiej rodzinie

Polscy imigranci w amerykańskiej rodzinie

30.06.2013, godz. 02:00
Us. A Family Album, Natalia Babiński, producentka,  Marta Harasymowicz.
foto:

W film "Us. A Family Album" zaangażowało się wielu Polaków. Są wśród nich reżyserka Natalia Babiński i producentka Marta Harasymowicz. Obraz, który powstał kilkanaście miesięcy temu, podbija amerykańskie festiwale.

- Podróżujemy po festiwalach od roku. Jednak dopiero teraz, gdy film dostał się na NY Shorts Fest w Nowym Jorku, skąd pochodzi większość ekipy i aktorów, zaczęłyśmy się tym naprawdę ekscytować - opowiada nam Marta Harasymowicz, producentka obrazu.

Film, w którym główną rolę zagrała Heather Hollingsworth, został zrealizowany w 2011 roku.

- Podjęłyśmy się tego projektu ze względu na historię siostry Heather, która razem ze swoją partnerką zaadoptowała i wychowuje dwoje dzieci. Heather i Natalia miały pomysł, aby napisać scenariusz o rodzinie, która tak naprawdę nie jest wcale taka inna - opowiada Marta Harasymowicz. - Dorastająca Heather nie mogła zrozumieć, dlaczego nagle jej siostra przestała mieć te same prawa tylko dlatego, że zakochała się w kobiecie. Film ma oryginalną formę montażówki z rodzinnych filmików, niewiele różniących się od tych, które każdy z nas przechowuje gdzieś w domowym archiwum - dodaje Harasymowicz.

Dzieło trwa niecałe 8 minut. - W produkcję zaangażowali się Grzegorz Mąka, który był operatorem kamery, oraz Gosia Smerdel i Ewa Kober, które wcieliły się w role asystentek producenta. Również większość dzieci grających w filmie pochodzi z polskich rodzin. W filmie występują państwo Dzwonek z Perth Amboy w New Jersey: Jola i Andrzej oraz ich syn Piotr - mówi Harasymowicz.

W połowie czerwca "Us. A Family Album" zaprezentował się widzom w Kalifornii podczas Frameline 36 - najstarszego festiwalu LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender) na świecie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: