NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polscy imigranci dostaną odszkodowanie za odgruzowywanie WTC!

Polscy imigranci dostaną odszkodowanie za odgruzowywanie WTC!

26.06.2015, godz. 02:00
Polscy imigranci dostaną odszkodowanie za odgruzowywanie WTC!
foto:

Sędzia Sądu Federalnego Allvin K. Hellerstein zatwierdził ugodę pomiędzy pracownikami poszkodowanymi w wyniku prac w 71 budynkach prywatnych w okolicach WTC po zamachach terrorystycznych we wrześniu 2001 roku, a właścicielami tych budynków, kontraktorami i podwykonawcami zlecającymi tam pracę. Kwota przeznaczona dla 82 pracowników to prawie 54 mln dol.!

Wśród pracowników znajduje się 49 Polskich emigrantów. Odszkodowania dla 82 klientów reprezentowanych przez Gregory J. Cannata & Associates, LLP oraz Robert A. Grochow, P.C. wynoszą od 25 tys. dol. dla najmniej poszkodowanych do 1 453 tys. dla tych, którzy ucierpieli najmocniej. Średnio test to 656 119 dol.

W środę, w kancelarii mec. Andrzeja Kamińskiego na Greenpoincie, która reprezentuje Polkaów, odbyła się konferencja prasowa. Obecni na niej byli również poszkodowani.

- W celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku dla każdego z klientów, konieczna była ścisła współpraca i koordynacja pomiędzy sprawą cywilną prowadzoną przez Gregory Cannata oraz sprawą Workers Compersation, prowadzoną przeze mnie – mówił Andrzej Kamiński. - Współpracujemy razem od ponad 10 lat i prowadziliśmy wspólnie blisko 100 spraw – dodał.

Osoby, które pracowały przy odgruzowaniu WTC cierpią przede wszystkim na choroby układu oddechowego, pokarmowego oraz choroby psychiczne. Niestety, pięciu z poszkodowanych nie dożyło ogłoszenia warunków ugody. Odszkodowania zostaną wypłacone ich rodzinom.

Więcej na temat odszkodowania dla naszych rodaków już w weekendowym wydaniu „Super Expressu”.

Fot. Kamila Mrugała

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: