NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonijny adwokat pokrył koszty pogrzebu!

Polonijny adwokat pokrył koszty pogrzebu!

26.06.2015, godz. 00:00
Romuald Magda
foto:

Polonia żegna Andrzeja Nowaka z Greenpointu. Jeszcze kilka dni temu matka naszego rodaka Krystyna Nowak (77 l.) nie miała pieniędzy na zorganizowanie pogrzebu swojego jedynego dziecka. Jednak pomocną dłoń do potrzebującej Polki wyciągnęła kancelaria prawnicza Romuald Magda z Greenpointu.

Mecenas poruszony losem pani Krystyny zdecydował się zapłacić za uroczystości pogrzebowe naszego rodaka.

– To bardzo przykra historia. Ta kobieta sama jest schorowana i ma problemy z poruszaniem się. Od kilku lat żyła tylko po to, by pielęgnować swojego leżącego w szpitalu na Harlemie syna mowi nam mec. Romuald Magda. - Kiedy kilka dni temu zmarł, ona została sama. Mało tego że straciła dziecko, to jeszcze nie ma pieniędzy na życie. Dlatego postanowiliśmy pomóc pani Krystynie – dodaje adwokat z kancelarii przy 776A Manhattan Avenue na Brooklynie.

Pani Krystyna utrzymuje się ze skromnej renty, nie ma tu żadnej rodziny jest zdana tylko na pomoc obcych. Na szczęście rodacy mają wielkie serca. – Po pogrzebie moja kancelaria zajmie się urzędowymi sprawami pani Krystyny. Zobaczymy, co można dla niej jeszcze zrobić, aby pomóc jej żyć. Musimy dokładnie przeanalizować dokumentację i ustalić czy otrzymuje wszystkie należne miejskie świadczenia, przysługujące seniorom w Nowym Jorku – deklaruje Romuald Magda.

Przypomnijmy, syn pani Krystyny Nowak od trzech lat przebywał w szpitalu, a matka nie odstępowała go na krok. Każdego dnia, nie zważając na swój pogarszający się stan zdrowia i aurę za oknem, wsiadała do metra i jechała aby być przy swoim ukochanym dziecku. – O ósmej rano wychodziłam z domu i jechałam na Harlem. Całymi dniami siedziałam przy nim. Dbałam o to, żeby nikt go nie skrzywdził, żeby nie miał odleżyn i żeby zapewniono mu dobrą opiekę – opowiada ze łzami w oczach nasza rodaczka. Donacje na jej rzecz można wpłacać na konto pani Krystyny Nowak, założone w Citibanku – 4974152633.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: