NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonijna działaczka Polakiem Roku w USA 2014! Gratulacje dla pani Marii!

Polonijna działaczka Polakiem Roku w USA 2014! Gratulacje dla pani Marii!

22.11.2014, godz. 19:02
Polonijna działaczka Polakiem Roku w USA 2014! Gratulacje dla pani Marii!
foto:

Kapituła Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wyróżniła znaną świetnie Czytelnikom „Super Expressu” harcmistrzynię Marię Bielską. Polonijna działaczka została laureatką konkursu Wybitny Polak w USA 2014, edycja Nowy Jork, w kategorii osobowość.

Nagroda została wręczona przez Ewę Junczyk-Ziomecką, konsul generalną w Nowym Jorku podczas obchodów Święta Niepodległości.

- Było mi niezmiernie miło znaleźć się w gronie innych wybitnych laureatów – mówiła pani Maria. - Otrzymałam mnóstwo gratulacji. Mam nadzieję, że to wyróżnienie pomoże mi w uzyskaniu funduszy, które zostaną przeznaczone na funkcjonowanie młodzieżowych organizacji, w których się udzielam.  Mamy wielkie plany, ale – niestety - zasobów finansowych mało.

Do nagrody polonijna działaczka została zgłoszona przez Mariusza Bernatowicza kierownika Zespołu Polish American Folk Dance Company.

– W zespole działam od 1972 roku jako ekspert w dziedzinie folkloru, tradycji i obrzędów ludowych – mówi Bielska. Laureatka konkursu czynnie działa w środowisku polonijnym. Jest harcmistrzynią i referentką Zuchów w Komendzie Chorągwi, zasiada również w zarządzie Stowarzyszenia Marii Skłodowskiej Curie, w kole Polish American Teacher’s Association przy Fundacji Kościuszkowskiej jako organizatorka programów dla dzieci oraz w Pułaski Parade Committee.

Fot. Z. Bielski

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: