NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonijna aukcja ma pomóc dzieciom

Polonijna aukcja ma pomóc dzieciom

30.04.2013, godz. 21:12
joanna mrzyk
foto:

Nie ma chyba nic gorszego niż głód, cierpienie i samotność jako wspomnienie dzieciństwa. Fundacja Uśmiech Dziecka od lat stara się nieść ulgę najmłodszym i najbardziej bezbronnym. Tym razem organizuje w nowojorskim konsulacie aukcję obrazów namalowanych przez wychowanków domów dziecka w Polsce oraz znanych polonijnych artystów. Dochód pomoże polskim dzieciakom!

– Musimy coś robić w sytuacji, kiedy wokół nas jest tyle dzieci cierpiących i potrzebujących pomocy – mówi Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawczy Fundacji Uśmiech Dziecka.

Dokładnie w Dniu Dziecka, 1 czerwca, w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie odbędzie się aukcja obrazów. Dochód z licytacji będzie przekazany na pomoc w organizacji wypoczynku dzieci z domów dziecka biorących udział w aukcji, czyli Domu Dziecka w Jeleniej Górze, Towarzystwa św. Brata Alberta w Stalowej Woli, Domu Dziecka w Liskowie, Rodzinnego Domu Dziecka w Głowience. – Wstęp do konsulatu jest wolny. Natomiast do 18 maja należy się zarejestrować w konsulacie e-mailem lub telefonicznie – zachęca Mrzyk.

Najbliższe plany to również festyn Fundacji Uśmiech Dziecka przy Parafii Świętego Krzyża w Maspeth, podczas którego wystąpią laureaci talent show. W jury zasiądzie Ewa Lewandowska, doskonale znana Polonii finalistka polskiej edycji „Mam Talent!”.

– Oprócz Ewy polonijne talenty oceniać będą osoby z branży muzycznej – mówi Joanna Mrzyk. – Zwycięzca konkursu otrzyma bardzo atrakcyjną nagrodę, którą ufunduje jeden z naszych sponsorów. Gorąco zachęcam firmy polonijne do fundowania nagród dla uczestników konkursu – dodaje Mrzyk.

Do 15 maja można zgłaszać kandydatów, rejestracja uczestników odbywa się drogą e-mailową: info@childrenssmilefoundation.org lub telefonicznie pod numerem 718-894-6443. Firmy polonijne mogą się kontaktować pod numerem telefonu 347-277-6459.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: