NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonia zawładnie Greenpointem

Polonia zawładnie Greenpointem

26.09.2015, godz. 02:10
Greenpoint Arts Block Festival w Nowym Jorku
foto:

Greenpoint Arts Block Festival już w najbliższą sobotę, 26 września, od 11.00 do 17.00, na ulicy Leonard (między aleją Norman i Meserole). Tuż po otwarciu festiwalu przed publicznościę zaprezentuje się Slavic Arts Ensemble.

Na scenie wystąpi Agata Mańka - skrzypce, Sabina Nemtusiak – altówka I Wojciech Szczęch – wiolonczela zagrają utwory Chopina, Wieniawskiego, Paderewskiego, Kilara  oraz Moniuszki. Następnie poznac będzie można Swojego Sąsiada. Podczas tego punktu programu zostaną przedstawione  organizacje, artyści oraz inicjatywy działające na Greenpoincie. Przed godziną 2 pm na festiwalu pojawi się Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Urszula Gacek. Wśród dodatkowych atrakcji, które pojawią się podczas Greenpoint Arts Block Festival odbędą się warsztaty kulinarne dla młodych oraz wycieczka z Normanem Oderem po Greenpoincie. Przez cały dzień wystawcy prezentować będą sztukę, rękodzieło, posilić się będzie można pysznym jedzeniem serwowanym przez lokalne restauracje. Otwarte będą stanowiska organizacji non-profit oraz inicjatyw miejskich.
Działać będzie Strefa Dzieci – warsztaty plastyczne, malowanie, rysowanie folkowych wzorów, aktywności sportowe, gry planszowe, malowanie twarzy, balony, zabawy kulinarne i inne zapewnią m.in: ArtBox Atelier oraz Dobra Polska Szkoła.
Na płocie biblioteki zobaczyć będzie można wystawę fotograficzną składająca się ze zdjęć Wojciecha Kubika przedstawiających Greenpoint w latach 80-tych oraz serię współczesnych zdjęć Greenpointu, jak i portrety jego mieszkańców, powstałe w ramach warsztatów fotograficznych będących częścią projektu “Greenpoint. Przemiany”.

Organizatorami wydarzenia jest Biblioteka Brooklyńska na Greenpoincie, Fundacja Culture Shock oraz New York Dance & Arts Innovations. Wydarzenie jest współfinansowane przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową oraz Centrum Polsko-Słowiańskie.

zdjęcia archiwum Greenpoint Arts Block Festival

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: