NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonia wybiera. 12 grudnia poznamy nowych dyrektorów CP-S

Polonia wybiera. 12 grudnia poznamy nowych dyrektorów CP-S

02.12.2014, godz. 00:00
wybory
foto:

Już 12 grudnia podczas zebrania wyborczego Centrum Polsko-Słowiańskiego, poznamy skład nowej rady dyrektorów oraz komisje rewizyjną tej największej polonijnej instytucji społeczno-kulturalnej.

Nad wyborami w CP-S czuwa firma Election-Ameryka (nie jest częścią CP-S), do której to trafiły wypełnione przez członków baloty wyborcze.

W tym roku kończy się czteroletnia kadencja w radzie dyrektorów Danucie Bronchard, Jadwidze Bylinka-Oldakowskiej i księdzu Józefowi Szpilskiemu. Jak mówi nam Bożena Kamińska, dyrektor wykonawczy Centrum Polsko-Słowiańskiego, wybierany jest również cały skład komisji rewizyjnej.

– Członkowie rady dyrektorów i komisji rewizyjnej nie otrzymują żadnych przywilejów typu karty kredytowe czy bonusy. Wszyscy pracują społecznie na rzecz Polonii – przypomina Bożena Kamińska.

Kandydatami do rady dyrektorów są ubiegający się o kolejne kadencje: Danuta Bronchard, Jadwiga Bylinka Oldakowska i ks. Józef Szpilki oraz Władysław Szymankiewicz. O miejsce w komisji rewizyjnej ubiegją się: Szczepan Janeczko, Halina Anna Stępień, Zbigniew Solarz.

Doroczne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 6 pm w Sali Centrum przy 176 Java St. na Greenpoincie. Rejestracja osób biorących udział w zebraniu rozpocznie się o godz. 5:30 pm na podstawie dowodu tożsamości ze zdjęciem. W zebraniu mogą uczestniczyć tylko członkowie Centrum Polsko-Słowiańskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: