NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonia wspomina Jana Pawła II

Polonia wspomina Jana Pawła II

03.04.2015, godz. 20:43
Jan Paweł II
Jan Paweł II foto:

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza. „Jan Paweł Wielki – Jego myśli i nasze wspomnienia” – tak zatytułowano spotkanie współorganizowane przez Polonijny Klub Podróżnika.

- W czasie tego wieczoru przypomnimy biografię św. Jana Pawła II a także jego najważniejsze myśli i przesłania skierowane do nas, Polaków. Zapraszamy również do przyniesienia waszych zdjęć zrobionych z polskim papieżem i krótkiego opowiedzenia przeżyć z Nim związanych. Mile widziane są również kolekcje znaczków pocztowych, książek i innych publikacji o JP2 – zachęca  Jurek Majcherczyk  jeden z organizatorów spotkania. Główną częścią wieczoru będzie multimedialna prezentacja pt. „Z polskim papieżem przez Amerykę i przez życie”. Jurek Majcherczyk opowie swoją historię, która zaczyna się jeszcze w Krakowie, kiedy Karol Wojtyła był Kardynałem, a zakończy w Watykanie na Kanonizacji JP2.
– Będę opowiadał o tym jak przewijały się moje podróże z podróżami Papieża Polaka po Ameryce. Zdradzę również jak zdjęcie wożone na drzwiach samochodu ochroniło mnie i moich kolegów od nieszczęść, a Jan Paweł II stał się duchowym uczestnikiem wyprawy – dodaje Majcherczyk.
Wstęp na wieczór „Jan Paweł Wielki – jego myśli i nasze wspomnienia” jest bezpłatny. Podczas spotkania organizatorzy przewidzieli również loterię z nagrodami, z której cały zysk przeznaczony zostanie na wsparcie szkoły im. Jana Pawła II w Peru. W czasie wieczoru będzie można spróbować słynnych papieskich „kremówek”, i wypić kawę.Miejsca i daty spotkań

18 kwietnia, sobota, 4 pm w Kawiarence przy parafii św. Stanisława Kostki, 189 Driggs Ave Brooklyn, NY.

19 kwietnia, niedziela, 3:30 pm w sali przy parafii św. Józefa, 7 Parker Ave w Passaic, NJ.

26 kwietnia, sobota, 5 pm, w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus,  131 E Edgar Rd, Linden, NJ.

Organizatorzy:  Polonijny Klub Podróżnika oraz Archidiecezialne Sanktuarium Św. JP2 w Linden, NJ., Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ; Rycerze Kolumba przy parafii w Linden, NJ, Parafia Św. Józefa w Passaic, NJ; Parafia Św. Stanisława, Brooklyn, NY.
Więcej informacji na www.odkrywcy.com oraz 1-973-473-1249.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: