NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonia w szlachetnej akcji

Polonia w szlachetnej akcji

12.01.2014, godz. 19:24
WOŚP
foto:

Przez całą niedzielę na ulicach polskich dzielnic i okolic metropolii nowojorskiej, a także New Jersey można było zobaczyć wolontariuszy z puszkami WOŚP! Wiele osób chętnie wrzucało do nich datki na rzecz XXII finału akcji Jurka Owsiaka. Wśród darczyńców byli nie tylko Polacy...

Jak zapowiadaliśmy na naszych łamach, przez weekend odbywały się też koncerty, w czasie których licytowano podarowane przez sportowców, polonijnych biznesmenów i artystów przedmioty. Kulminacyjne imprezy podsumowujące „orkiestrowy maraton” miały miejsce w niedzielę wieczorem, a relację z ich przebiegu będzie można znaleźć w „Super Expressie”.
Tegoroczny finał WOŚP New Jersey/New York odbywał się po raz dziesiąty. Jak mówią organizatorzy, nic nie było w stanie powstrzymać akcji, nawet to, że... zaginęła paczka z identyfikatorami dla wolontariuszy i firma UPS nie była w stanie pomóc w jej zlokalizowaniu. Dziesiątki zaangażowanych w Orkiestrę ludzi i tak ruszyło z opieczętowanymi, oryginalnymi puszkami, by zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Czy w tym roku Polonia będzie równie hojna jak w latach poprzednich? O tym przekonamy się za kilka dni, kiedy podliczone zostaną wszystkie zebrane pieniądze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: