NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonia ruszyła do spowiedzi

Polonia ruszyła do spowiedzi

28.03.2013, godz. 02:00
Polonia ruszyła do spowiedzi
foto:

Wielki Czwartek to dzień, kiedy katolicy rozpoczynają uroczystości Triduum Paschalnego, podczas którego wierni wspominają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dzięki polonijnym księżom nasi rodacy mogą się przygotować duchowo do celebrowania świąt Wielkiej Nocy. Polscy kapłani zadbali również o to, aby każdy mógł zdążyć przystąpić do przedświątecznej spowiedzi.

- W parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie spowiadamy codziennie podczas tygodnia od 7 do 8 rano i wieczorem od 6.30. Z racji nadchodzących świąt już od trzech tygodni spowiadamy po kilka godzin dziennie, a spowiedzi słucha po kilku księży naraz. W ubiegły czwartek spowiadało ich aż 15 - mówi nam proboszcz, ks. Marek Sobczak.

W czwartek wieczorem w kościołach parafialnych i zakonnych mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne. Przed rozpoczęciem liturgii opróżnia się tabernakulum, w którym przez cały rok przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Odtąd aż do Nocy Zmartwychwstania pozostaje ono puste. Msza święta ma charakter bardzo uroczysty. Jest dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa.

- Niech ten czas Triduum Paschalnego stanie się dla nas, paulińskich zakonników, jak i wszystkich chrześcijan, pielgrzymów sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, szczególnym momentem wyznania naszej wiary - mówi nam paulin Dominik Libiszewski.

Czwartek, 28 marca

Kościół św. Stanisława Kostki, 607 Humboldt Street, Greenpoint

6 AM - 8 PM spowiedź poranna

7 PM - msza św. Wieczerzy Pańskiej (w jęz. angielskim i polskim)

10.30 PM - adoracja wieczorna

Kościół św. Krzyża, 61-21 56th Road, Maspeth

7 PM - msza Wieczerzy Pańskiej (w jęz. polskim i angielskim)

Północ - adoracja Najświętszego Sakramentu

Piątek, 29 marca

Kościół św. Stanisława Kostki

6.30 AM - 8 AM spowiedź poranna

7 PM - nabożeństwo Męki Pańskiej (w języku polskim). Po nabożeństwie Koronka do Miłosierdzia Bożego, Gorzkie Żale i adoracja do godz. 11 pm.

Kościół św. Krzyża na Maspeth

12 PM Droga Krzyżowa ulicami Maspeth (w jęz. angielskim, polskim, litewskim i hiszpańskim)

7 PM Liturgia Męki Pańskiej (w jęz. polskim)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: