NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonia oddała cześć ofiarom tragedii smoleńskiej

Polonia oddała cześć ofiarom tragedii smoleńskiej

12.04.2016, godz. 00:00
obchody USA
foto: SE.pl

W niedzielę o godz. 10.15 rano od Mszy Św. w kościele Św. Stanisława Kostki rozpoczęły się obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej na Greenpoincie.

We mszy Św. w intencji ofiar katastrofy wzięło udział kilkaset osób. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Marek Sobczak, a towarzyszył mu przybyły z Polski ksiądz Janusz Ocwieja z Piekar pod Krakowem, który miał okazję kilkakrotnie spotkać tragicznie zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

- Za te wartości, aby Polska była budowana na prawdzie, a nie na kłamstwie oddał życie między innymi Lech Kaczyński –  zwrócił się do wiernych ksiądz Janusz Ocwieja. Cała jego misja wiązała się z tym, aby Polska była wolnym, normalnie rozwijającym się  krajem w centrum Europy – dodał między innymi duchowny.

Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Greenpointu pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie odbyła się główna część obchodów. W trakcie przemarszu niesiono mającą 20 metrów długości i 2 metry szerokości biało-czerwoną flagę z nazwiskami wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej.

Liderzy Polonii wspominali pod pomnikiem tragicznie zmarłych, z którymi los zetknął ich bardzo często osobiście. Zaapelowali również do Polonii o jedność i zniesienie podziałów między Polakami zarówno w kraju jak i na obczyźnie. Na koniec uroczystości zebrani odśpiewali pieśń „Boże, coś Polskę”.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: