NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polonia już gra na loterii

Polonia już gra na loterii

30.09.2013, godz. 03:30
usa
foto:

Niecierpliwi rodacy oblegają nowojorskie agencje, które pomagają wypełniać wnioski. Chociaż dopiero we wtorek w samo południe ruszy procedura składania zgłoszeń do amerykańskiej loterii wizowej, polskie agencje znajdujące się na Greenpoincie już w sobotę były oblegane przez Polaków chcących jak najszybciej załatwić formalności!

Pierwsi klienci, którzy nie mogli wytrzymać do wtorku i chcieli mieć za sobą wypełnianie dokumentów, pojawili się w naszej agencji już w weekend. Mimo że aplikację możemy wysłać we wtorek, mamy już wszystko przygotowane i wypełnione. Ci ludzie od kilku lat regularnie biorą udział w loterii, niestety do tej pory nie uśmiechnęło się do nich szczęście - mówi Emilia Sroczyńska, właścicielka istniejącej od 2001 r. Emila's Agency przy 574 Manhattan Ave. na Greenpoincie. Cena za usługę waha się od 30 do 100 dol. - Kwota zależy od tego, jak skomplikowana będzie sytuacja osoby zainteresowanej. Jeśli w loterii chce wziąć udział cała rodzina, wówczas koszt wypełnienia będzie droższy. Najprostszy wniosek dla jednej osoby będzie kosztował 30/dol. Im więcej osób we wniosku, tym wyższa cena - mówi Emilia Sroczyńska.

Pamiętajmy o tym, że aplikacje można złożyć tylko w formie elektronicznej i mamy na to równy miesiąc. Ostatecznym terminem, do którego powinny być wysłane, jest 2 listopada 2013/r. - Samo wypełnienie wniosku nie jest trudne, najwięcej kłopotu sprawia zdjęcie, które trzeba dołączyć do aplikacji i musi ono być właściwie wykonane. Klienci przychodzą ze zdjęciami zrobionymi w Polsce, które niestety bardzo często nie spełniają określonych wymogów - dodaje Sroczyńska. Osoby, które wybierają się do polskich agencji, aby wypełnić wniosek na loterię, nie muszą przynosić żadnych dokumentów. Wystarczy tylko, aby każdy pamiętał datę i miejsce urodzenia wszystkich członków rodziny. - Jeśli o zieloną kartę stara się np. żona, to musi przynieść zdjęcie męża oraz dzieci - doradzają specjaliści.

Jeśli ktoś nie ma dostępu do komputera i Internetu, a chciałby sam spróbować wysłać wniosek, może to zrobić, korzystając z bibliotek publicznych, w których jest odpowiedni sprzęt. Formularz ze zgłoszeniem można wypełnić na stronie internetowej http://www.dvlottery.state.gov

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: