NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polka przetestuje kosmiczne okulary

Polka przetestuje kosmiczne okulary

03.04.2013, godz. 02:00
logo google
foto:

Najnowsze cudo techniki, zanim trafi na rynek, wyląduje na nosie naszej rodaczki Aleksandry Błaszczuk (26 l.). Polka mieszkająca w Stanach miesiąc temu wzięła udział w konkursie na przetestowanie innowacyjnego gadżetu firmy Google i wygrała!

Okulary Google w działaniu przypominają smartfony, ale sterowane są nie dotykiem, a głosem. Jak podaje portal informacjeusa, Aleksandra znalazła się wśród ośmiu tysięcy ochotników wybranych do ich testów. Nasza rodaczka jest studentką prawa z Nowego Jorku. W 2011 roku w wyniku wypadku doznała urazu kręgosłupa. Od tamtego momentu porusza się na wózku inwalidzkim. Walczy też z niedowładem ramion i dłoni.

Od czasu wypadku pilnie śledzi nowinki technologiczne. Dzięki nowym technologiom łatwiej jej wykonywać codzienne czynności. O zgłoszeniach dowiedziała się z blogów i od znajomych. W wypełnieniu formularza pomógł jej kolega, długoletni pracownik firmy Apple. Na platformie Google+ lub Twitter należało w maksymalnie 50 słowach napisać, do czego wykorzystałoby się okulary. Warunkiem udziału w konkursie było m.in. zamieszczenie kilku zdjęć i 15-sekundowego materiału wideo.

Okulary Google to jeden z najbardziej pożądanych gadżetów przyszłości, który ma zrewolucjonizować technologie mobilne. Narodziły się w laboratorium Google ponad trzy lata temu. Prace nad nimi rozpoczął Babak Parviz, ten sam specjalista, który stoi za projektem samosterującego się samochodu.

Okulary Google wyposażone są w kamerę i malutki wyświetlacz przymocowany do oprawki nad prawym okiem oraz GPS. Okulary, dzięki podłączeniu do internetu, na nasze polecenie zrobią nie tylko zdjęcie czy nagrają wideo, ale też odpowiedzą na e-maila, wyszukają hasło w wyszukiwarce lub je przetłumaczą. Na rynku okulary będą dostępne na początku przyszłego roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: