NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polka coś kręci w Nowym Jorku…

Polka coś kręci w Nowym Jorku…

03.01.2015, godz. 00:00
Natalia Iyudin
foto:

O Natalii Iyudin już niebawem będzie głośno w świecie filmu. A już dziś o swoim projekcie opowiada czytelnikom „Super Expressu”. Polska reżyserka w Nowym Jorku realizuje film „The Garden” („Ogród”). To  futurystyczna opowieść o zbuntowanej balerinie walczącej z reżimem robotów.

Natalia Iyudin jest absolwentka WRiTV w Katowicach i autorką filmów krótkometrażowych oraz teledysków. Jej Sylwia i Iga, ja Tadek oraz US. A Family Album były pokazywane na festiwalach - od Oberhausen po San Francisco, od Południowej Korei po Londyn.

Najnowszy projekt Natalii to krótkometrażowy film sci-fi, opowiadający o losach trzynastoletniej Luc, utalentowanej baletnicy, która trafia do Ogrodu – „obozu”, w którym ludzie poddawani są „integracji” ze sztuczną inteligencją.

- Luc buntuje się przeciwko reżimowi robotów, który narzuca wszystkim jednakowość i idylliczną wizję nieprawdziwego życia. „Ogród” to historia o tym, że bycie człowiekiem wymaga zaakceptowania tego, że jesteśmy niedoskonali – mowi Natalia Iyudin. - „The Garden” to również opowieść o dochodzeniu do siebie za wszelka cenę i poszukiwaniu prawdziwej wolności – dodaje reżyserka.

Natalia realizuje film we współpracy z mężem - pisarzem Dmitrym Iyudinem, reżyserem Bartkiem Kulasem, operatorem Kamilem Płockim, producentkami: Martą Harasymowicz, Zoe Couacaud i Hypatią Porter, oraz scenografką Javierą Varas. Ekipa jest w trakcie zbierania funduszy przez platformę Kickstarter.

Strona filmu: www.thegarden-film.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: