NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polka będzie gwiazdą New York Tattoo Convention

Polka będzie gwiazdą New York Tattoo Convention

06.03.2014, godz. 05:00
Polka, Natalia Liaszkiewicz, New York Tattoo Convention
foto:

Już w nadchodzący weekend polskie studio tatuażu Beaver Tattoo z Woodhaven, założone przez Grzegorza Koguta, zaprezentuje się podczas New York Tattoo Convention. Nowojorska konwencja organizowana jest od 17 lat. Pierwsza odbyła się w 1997 roku, zaledwie trzy miesiące po zalegalizowaniu tatuowania w Nowym Jorku... Swój kunszt podczas tegorocznej konwekcji pokaże Natalia Liaszkiewicz.

Do tej pory polskie studio występowało zarówno na konwencjach w Stanach Zjednoczonych, jak też w innych krajach.

– Reprezentowaliśmy Nowy Jork na wielu konwencjach europejskich, w tym na kultowej Berlin Tattoo Convention. Jako jedyne studio z USA wystąpiliśmy również na International Nepal Tattoo Convention 2011 w Katmandu, reprezentując USA oraz Polskę na azjatyckim rynku. Zakwalifikowanie się do udziału w nowojorskiej konwencji było naszym celem od dawna i udało nam się to ostatecznie osiągnąć – mówi Grzegorz Kogut.

Warto wiedzieć, że ze względu na prestiżowy charakter konwencji udział w niej nią jest sprawą łatwą. Wybór uczestników odbywa się m.in. na podstawie ich dorobku artystycznego. Aby dostać się na listę trzeba niejednokrotnie czekać latami... Jednak dzięki temu, iż Natalia jest artystką w świecie tatuażu popularną oraz cieszącą się dużym uznaniem, proces kwalifikacji Polaków zakończył się pozytywnie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: