NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polityczna prowokacja czy atak nienawiści na republikanina? Podpalili siedzibę sztabu Donalda Trumpa

Polityczna prowokacja czy atak nienawiści na republikanina? Podpalili siedzibę sztabu Donalda Trumpa

18.10.2016, godz. 00:00
Donald Trump jest oślizgłą OŚMIORNICĄ! SZOKUJĄCE wyznania kobiet molestowanych przez miliardera
Donald Trump foto: AP

Kwatera Partii Republikańskiej w Orange County, w Karolinie Północnej, prowadząca kampanię na rzecz Donalda Trumpa, została podpalona! Obok budynku wypisano groźby pod adresem republikanów i wymalowano swastykę. Podczas gdy lokalne władze prowadzą w sprawie śledztwo, miliarder oskarżył o atak ludzi jego demokratycznej rywalki.

– Biuro jest całkowicie zniszczone. Meble zostały spalone, wiele dokumentów, ulotek poszło z dymem.  Straty nie są jeszcze oszacowane. To co, dla nas najważniejsze,  to że nikt nie zginął. A prawda jest taka, że mogło do tego dojść, gdyż jesteśmy na bardzo gorącym i intensywnym etapie kampanii – powiedział Dallas Woodhouse, dyrektor GOP  w Karolinie Północnej. Lokalna policja potwierdziła, że kwatera republikanów w Hillsborough, w Orange County dostała obrzucona butelkami z łatwo palną substancją i oblana benzyną, a następnie podpalona. Ale to nie wszystko. Na ścianie budynku obok napisano farbą: „Nazi Republicans leave town or else” („nazistowscy republikanie opuśćcie miasto albo... ”). Przy tym wymalowano swastykę. Atak przez niektórych odbierany jest jako prowokacja polityczny.Karolina Północna to jeden z tzw. „Swint State” czyli stanów, gdzie wyborcy nie są do końca zdecydowani i mogą zaważyć o wyniku wyborów. Dla Donalda Trumpa to wręcz polityczny zamach. Republikański kandydat natychmiast skomentował zajście i oskarżył  w znanym sobie stylu swoją rywalkę: – Zwierzęta reprezentujące Hillary Clinton i demokratów w Karolinie Północnej  podpalili nasz sztab w Orange County, bo wygrywamy – napisał ba Twitterze Donald Trump.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: