NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polish Gift of Life oraz Polonia of Long Island ze wspólną inicjatywą Dobra zabawa i szlachetny cel

Polish Gift of Life oraz Polonia of Long Island ze wspólną inicjatywą Dobra zabawa i szlachetny cel

13.06.2014, godz. 19:13
Martyna Florczak
foto:

Polonia z Long Island udowodniła, że jednocząc się - można osiągnąć duży sukces! Znana nowojorska fundacja Polish Gift of Life uczestniczyła w Dniu Polski zorganizowanym właśnie przez organizację Polonia of Long Island. Impreza odbyła się w audytorium kościoła Our Lady of the Assumption w Copiague.

Dzień był wypełniony wieloma atrakcjami dla dzieci... Po uroczystym przywitaniu gości przez prezes PoLI p. Elżbietę Sokołowski oraz prowadzącą imprezę Martę Wesołowski - Martyna Florczak, prezes Polish Gift of Life opowiedziała o działalności organizacji, która pomogła uratować życie ponad 500 dzieciom.


Jednym z punktów programu Dnia Polskiego było czytanie dziecięcych wierszy w naszym języku, aby rozpowszechniać akcję Dobrej Polskiej Szkoły „Cała Polonia czyta dzieciom.” Pierwszym zaprezentowanym wierszem był „Staś Pytalski” Jana Brzechwy, który ze sceny przeczytała prezes Polish Gift of Life.


Przy stoisku organizacji Polski Dar Życia odbyła się „cicha aukcja” przedmiotów wartościowych. Można było nabyć nie tylko dzieła sztuki i gadżety bokserskie Tomasza Adamka, ale też biżuterię, obrazy ze Św. Janem Pawłem II w oprawie z bursztynów oraz autografy Krystyny Jandy i Jerzego Stuhra (ofiarowane przez przedstawicielki Polonia of Long Island), wreszcie atrakcyjne obrazy lokalnych artystów i inne ciekawe pamiątki.
Dodatkowo można było złożyć dotacje na rzecz chorych dzieci w dowolnej wysokości i otrzymać w podziękowaniu upominki. Za $2 był to obrazek z litanią do Św. Jana Pawła II; za $5 ręcznie zrobione na szydełku czerwone serca-breloki – symbol PGoL; za $10 oryginalną pamiątkową polską monetę z kanonizacji Św. Jana Pawła II; natomiast za dotację powyżej $20 można było otrzymać atrakcyjną torbę na zakupy z logo organizacji.


Imprezę okrasiły występy pięknie śpiewających sióstr Eli i Julii Raczkowskich oraz utalentowanych tancerzy z Joseph's Dance Studio – Stasia Tokarza i Karoliny Placzek.

 

Dotacje na rzecz Polish Gift of Life i pomoc chorym dzieciom można przekazywać poprzez stronę internetową www.polishgiftoflife.org. Możliwe są również wpłaty bezpośrednio na konto fundacji w Citibank: 4985537918. Telefony kontaktowe: 551-655-4492, 646-266-8494.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: