NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Policyjny pościg za mordercą przez Long Island na Brooklyn. Zabił żonę, ranił córkę i rozwalił się na stacji benzynowej

Policyjny pościg za mordercą przez Long Island na Brooklyn. Zabił żonę, ranił córkę i rozwalił się na stacji benzynowej

05.11.2016, godz. 00:00
dreamstime_crime scene
foto: dreamstime

Rodzinna tragedia na Long Island.  44-letni Robert Crumb zamordował swoją 41-letnią żonę i poranił dotkliwie nastoletnią córkę, która stanęła w obronie matki.  Policję zaalarmował 12-letni syn, który też znajdował się w domu. Dzięki szybkiej reakcji stróże prawa namierzyli zabójcę i ruszyli za nim w pościg, który zakończył się potężnym wybuchem po tym, jak uciekinier wjechał w stację benzynową na Brooklynie.

Dramat rozegrał się w nocy z czwartku na piątek. Wszystko zaczęło się na spokojnym osiedlu w Bethpage, na Long Island... Operator 911 przyjął zgłoszenie o domowej inwazji: „Mój tata wpadł do domu i awanturuje się. Ma nóż. Słyszę krzyki. Ratunku” –dramatycznie wzywał pomocy dwunastoletni chłopiec. Po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli ciało 41-letniej kobiety, jej 16-letnia córka miała widoczne rany zadane nożem, które wyraźnie wskazywały, że zostały zadane jak próbowała  się bronić i zapewne stając w obronie matki. – Na razie ustalamy co doprowadziło do tragedii.  Chłopiec nie ucierpiał, ranna 16 lotka przeszła kilka operacji ale przeżyje, kobiety nie udało się uratować. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym co się stało – mówił na konferencji Richard LeBrun rzecznik Nassau County Police. Dodał, że dzięki szybkiej interwencji policjanci zauważyli samochód Roberta Crumba i ruszyli za nim. Pościg trwał bardzo długo i zakończył się wybuchowo w East New York, bowiem uciekający zabójca stracił panowanie nad kierownicą i wjechał z całym impetem w stację benzynową, która wybuchła.   Robert Crumb przeżył, w stanie ciężkim trafił do Brookdale Hospital.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: