NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Policjant z Long Island, zarabiający 177 tysięcy rocznie, wsadził pod rękaw munduru 100 dolarów. Sierżancie, jak ci nie wstyd!

Policjant z Long Island, zarabiający 177 tysięcy rocznie, wsadził pod rękaw munduru 100 dolarów. Sierżancie, jak ci nie wstyd!

26.03.2014, godz. 00:00
pistolet
foto:

Mało mu było godziwego wynagrodzenia, ubezpieczenia medycznego i innych dobrodziejstw z państwowego garnuszka. Policjant z Suffolk County dodatkowo sięgał po pieniądze podejrzanych. Został przyłapany na gorącym uczynku - jego występek zarejestrowały kamery przemysłowe. Na nagraniach widać dokładnie, jak aresztowanemu delikwentowi, którego przeszukuje, kradnie 100 dolarów. Ale hańba!

– On przyniósł ujmę i wstyd odznace policyjnej, którą nosił. Dlatego jedno jest pewne: nigdy już nie będzie nosił jej ponownie – powiedział Thomas Spota, prokurator okręgowy z Suffolk County.

Sierżant Scott Greene został już formalnie oskarżony o kradzież pieniędzy. – Wyciągnął je z koperty, która należała do przeszukiwanego mężczyzny pochodzenia latynoskiego. To było 100 dolarów, które zwyczajnie wsunął sobie pod rękaw munduru policyjnego – dodaje Thomas Spota.
Ale to nie koniec. Podczas dochodzenia wykryto, że nieuczciwy sierżant, który posiadał 25-letni staż pracy, wcześniej już okradał przesłuchiwanych, zabierając im gotówkę! – Zazwyczaj zabierał od 50 do 100 dolarów. W sumie mógł ukraść około 1000 dolarów na przestrzeni lat 2010-2013...

Funkcjonariusze, którzy są zatrudnieni w Suffolk County Police, w ubiegłym roku zarobili 177 tysięcy dolarów, natomiast rok wcześniej ich roczne wynagrodzenie wynosiło 175 tys. dol.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: