NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Policja schwytała szalonego nastolatka. Uczeń chciał wysadzić szkołę

Policja schwytała szalonego nastolatka. Uczeń chciał wysadzić szkołę

28.05.2013, godz. 20:08
Kajdanki, więzienie, areszt
foto:

Grant Acord ( 17 l.), uczeń West Albany High School, tak bardzo nie lubił swojego liceum w Oregonie, że postanowił je wysadzić w powietrze.

Jak podaje huffingtonpost.com policja w jego domu znalazła sześć ładunków wybuchowych gotowych do użycia, materiały do przygotowania wielu innych oraz plan ataku na szkołę. – Nastolatek był również w posiadaniu bomb rurowych i koktajli Mołotowa. Wszystko to znaleźliśmy u niego w spylani – powiedział Eric Carter, szef miejscowej policji. - Chłopak inspirował się wielką strzelaniną w miasteczku Columbine w Kolorado, gdzie dwóch nastolatków zabiło w kwietniu 1999 r. 12 uczniów i raniło 21 – dodał Eric Carter.

O tym, że Grant Acord robi coś podejrzanego w swoim domu policja dowiedziała się w piątek. W poniedziałek funkcjonariusze poinformowali, że zbadali już wszystkie materiały zebrane przez Acorda. Wśród nich odkryto plan wysadzenia szkoły, rozmieszczenia ładunków wybuchowych i drogę ucieczki. - Takie dowody świadczą o tym, że podejrzany chciał przeprowadzić śmiercionośny atak, krzywdząc uczniów szkoły West Albany – powiedział Eric Carter.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: