NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Policja na Brooklynie z nową misją. NYPD ściga piratów… rowerowych

Policja na Brooklynie z nową misją. NYPD ściga piratów… rowerowych

28.06.2017, godz. 00:00
Policja Nowy Jork, NYPD
foto:

Wraz z rosnącą liczbą wypadków z udziałem rowerzystów w Bushwick na Brooklynie, policja zaczęła ścigać piratów… rowerowych. Ze statystyk NYPD wynika bowiem, że duża liczba incydentów spowodowana jest przez użytkowników jednośladów, którzy za nic mają przepisy drogowe.

Z opublikowanych właśnie danych wynika, że w ostatnich 28 dniach policjanci z 83. Posterunku na Bushwick ukarali mandatami 123 rowerzystów. To wzrost o 160 procent w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Kary wlepiane są głównie za przejeżdżanie na czerwonym świetle lub ignorowanie znaku STOP. Niestety, bardzo często takie ignorowanie przepisów, kończy się znacznie gorzej – na zderzeniu z autem.
W ostatnim miesiącu na Bushwick doszło do 13 wypadków z udziałem rowerzystów, dla porównania rok temu dochodziło średnio do trzech incydentów w ciągu miesiąca.
– Niestety prawda jest taka, że bardzo często sami rowerzyści są sobie winni. Jeżdżą nie tylko bardzo szybko, ale i nieostrożnie, a skutki są jakie są. Mamy teraz okres letni i osób na rowerach pojawi się na ulicach więcej, dlatego będziemy ścigać tych wszystkich, którzy ignorują przepisy. – powiedział  Sergio Centa, rzecznik posterunku na Bushwick. - Uczestnicy ruchu drogowego muszą się szanować i przestrzegać zasad, tak kierowcy jak i rowerzyści – dodał.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: