NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Policja kontynuuje walkę z kierowcami unikającymi opłat „na bramkach”. Polowanie na EZPass-owych oszustów trwa

Policja kontynuuje walkę z kierowcami unikającymi opłat „na bramkach”. Polowanie na EZPass-owych oszustów trwa

23.07.2016, godz. 00:00
most waszyngtona, most, NYC, George Washington Bridge
foto:

Zgodnie z zapowiedziami, policja ostro wzięła się za nieuczciwych kierowców oszukujących „na bramkach” przy wjazdach na mosty i tunele. Akcja jest bardzo poważna, bowiem Port Authority traci rocznie przez takich kierowców miliony dolarów.

Jedną z ostatnich zatrzymanych jest mieszkanka New Jersey, Denise Simien, która sprytnie oszukiwała czytniki EZ Pass podczas przejeżdżania przez mosty czy tunele zarządzane Port Authority. Zrobiła to 500 razy oszukując w sumie na $16.633. Ale występek zatrzymanej przy wjeździe do Holland Tunnel Simien to nic w porównaniu do innych. Podczas ostatniej akcji – toll cheat crackdown – na George Washington Bridge zatrzymano siedmiu gagatków. Wśród nich rekordzistą jest 58-letni Jerome Daly z Teaneck, NJ, który ma na swoim koncie aż 1260 wykroczeń związanych z unikaniem opłat i w sumie oszukał Port Authority aż na 79.423 dolarów. Tylka ta siódemka wymijając się od opłat oszukała Port Authorityna łączną sumę 207.010 dolarów. Jak wynika z obliczeń stanowych inspektorów, z powodu kierowców unikających opłat za mosty czy tunele, do kasy nie wpływa rocznie 16.5 miliona dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: