NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Policja aresztowała zabójcę Kariny Vetrano. Zgwałcił i udusił Karinę, bo był zły

Policja aresztowała zabójcę Kariny Vetrano. Zgwałcił i udusił Karinę, bo był zły

07.02.2017, godz. 00:00
zabójstwo Kariny, Karina Vetrano, NYP
zabójstwo Kariny, Karina Vetrano, NYP foto:

Nareszcie! Pół roku od brutalnego morderstwa 30-letniej Kariny Vetrano, policja aresztowała jej zabójcę. Jest nim 20-letni Chanel Lewis z East New York, który podczas przesłuchania miał powiedzieć, że dokonał zbrodni, bo był zły.

Detektywi aresztowali bezrobotnego i mieszkającego z rodzicami Lewisa w sobotę po tym, jak jego DNA zgadzało się tym znalezionym na ciele Kariny i jej telefonie. – Próbkę materiału genetycznego pobraliśmy od Chanela Lewisa podczas przesłuchania na komisariacie, gdzie został wezwany w związku z tym, że w czasie śledztwa ustaliliśmy, że otrzymał on kilka upomnień za podejrzane zachowanie w okolicy, gdzie doszło do morderstwa. Ponadto jeszcze w maju dyspozytor 911 przyjął wiele telefonów o dziwnej i podejrzanej osobie kręcącej się w parku, gdzie Karina Vetrano została zabita – mówił Robert Boyce, szef detektywów NYPD.  – Kiedy badania laboratoryjne potwierdziły pozytywnie jego DNA z tym znalezionym na Karinie, natychmiast go aresztowaliśmy – dodał Boyce. Według policyjnych źródeł podczas przesłuchania Chanel Lewis miał powiedzieć, że zabił Karinę bo był bardzo zły po awanturze w domu i kiedy zobaczył Karinę zaatakował ją i nie mógł przestać… Informacja o zatrzymaniu Lewisa przyniosła ulgę dla jej bliskich i rodziny. – Trudno powiedzieć, że to szczęśliwy dzień,  bo żaden już taki nie jest i nie będzie, bez Kariny. Ale teraz przynajmniej wiemy, że potwór odpowiedzialny za jej śmierć zapłaci za to i spotka go kara. My będziemy starać się iść do przodu, żyjąc w żałobie po stracie ukochanej córki – powiedział Philip Vetrano. Chanel Lewis usłyszał zarzut morderstwa od sędziego w sądzie kryminalnym na Queensie, gdzie ma ponownie pojawić się 21 lutego. Trafił do aresztu bez prawa do wyjścia za kaucją.
Karina Vetrano została brutalnie zgwałcona i uduszona drugiego sierpnia zeszłego roku.  Walczyła desperacko o życie, drapiąc i gryząc napastnika. Dzięki „zdobytemu” w ten sposób materiałowi genetycznemu udało się w końcu znaleźć mordercę.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: